-0.7 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

про запрошення до НАТО: Суперечки можуть «полегшити роботу» критикам Плану перемоги

Найпопулярніші

Україні важливо домагатися виконання тих пунктів Плану перемоги, які досяжні вже тепер, а суперечки про запрошення до НАТО можуть полегшити критику всіх наступних пунктів для тих, хто налаштований саме на критику.

Таку думку естонський експерт з питань суспільної стійкості Дмитро Теперик висловив у інтерв’ю Укрінформу.

«Дуже важливо наголошувати на тих пунктах Плану перемоги, які досяжні вже тепер. І відповідно – добиватися їхнього виконання. Це постачання необхідного озброєння, зокрема далекобійного, щоб можна було вражати цілі у глибині Росії. Звичайно, потрібно більше ППО. Важливо й усе, що необхідне для забезпечення життєвих потреб українців, починаючи з енергетики», – сказав Теперик.

Він зазначив, що новизна та цінність Плану перемоги полягає в систематизації та об’єднанні в цілісний документ «правильних і тому очікуваних пунктів». «Можна зрозуміти й те, що на початку – бажане членство в НАТО. Це, імовірно, найпопулярніша тема в Україні, яка ще раз сколихнула людей. І це добре», – вважає експерт.

Читайте також: Запрошення України в НАТО є єдиним шляхом припинити війнуЗеленський

На його думку, це амбітний стратегічний пункт, який непросто виконати найближчим часом, оскільки деякі члени Альянсу несхвально ставляться до запрошення та прийняття України в НАТО. «Я побоююся, що критика цього складного для негайного виконання першого пункту може полегшити критику всіх наступних пунктів для тих, хто налаштований саме на критику. Тут, на мою думку, є проблема. Членство України в НАТО, звісно, є надзвичайно важливим, і воно має бути та залишатися у Плані. Просто я не ставив би на ньому головний акцент», – зауважив естонський експерт.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський представив План перемоги 16 жовтня у Верховній Раді, 17 жовтня – на саміті Європейського Союзу у Брюсселі. План складається з п’яти пунктів – геополітичного, двох військових, економічного та безпекового, а також із трьох таємних додатків.

Читайте також: Президент ПА НАТО пояснив, чому Україні зараз не дають запрошення до Альянсу

22 жовтня Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час виступу у Рійгікогу (парламенті Естонії) представив План перемоги України.

ukrinform.ua

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини