В рамках службового розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності високий відсоток зафіксували у Черкаській та Хмельницькій областях. Йдеться про фактично чверть від загальної кількості працівників прокуратури.
Такі дані навели в Офісі Генерального прокурора.
Там зазначили, що нині в країні триває перевірка на предмет зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Вона охопила всі області, спецпрокуратури та центральний апарат. Зокрема, досліджують отримання пенсійних виплат у зв’язку з отриманням статусу особи з інвалідністю за рішенням суду.
За першими результатами перевірки встановлено, що у Черкаській області налічується 60 прокурорів з інвалідністю – 27,4% від загалу в регіоні. З них 59 отримали такий статус до повномасштабної війни.
У Хмельницькій області нарахували 61 працівника з прокуратури з інвалідністю – 29,8% від загального числа. З них 50-т отримали такий статус до 2022 року.
У решті регіонів показник хворих прокурорів не перевищує 10%. Так, у 18 прокуратурах частка становить 5%, в 11 прокуратурах – 5-10%.
В самому Офісі Генерального прокурора налічується 22 прокурори зі статусом особи з інвалідністю, тобто частка становить 2,5% від загалу у центральному апараті.
“По кожному з цих фактів буде проведена ретельна перевірка та надана оцінка як в межах службового розслідування, так і в межах кримінального провадження”, – додали в Офісі.
Також щодо цих фактів розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 КК України.
Як повідомляв “Апостроф”, 22 жовтня президент указом ввів у дію рішення РНБО. Кабмін має разом із МОЗ розробити законопроєкт про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.
Також ми писали, що на тлі скандалу з масовим оформленням фальшивих довідок про інвалідність генеральний прокурор Андрій Костін подав у відставку.