В Україні після скандалу з масовим отриманням прокурорами груп інвалідності написали заяви про звільнення шість керівників обласних та спеціалізованих прокуратур.
Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін.
Це сталося у рамках здійснення заходів із запобігання можливих зловживань з отриманням груп інвалідності. Йдеться про керівників Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Черкаської обласних прокуратур та спецпрокуратури у сфері оборони Південного регіону. Усім їм нараховували підвищені пенсії у зв’язку з вислугою років, призначені за судовим рішенням.
Службове розслідування щодо правомірності набуття статусу особи з інвалідністю та нарахування прокурорам пенсій триває.
Також провели перше засідання незалежної Комісії з добору кандидатів для включення до кадрового резерву для заміщення керівних посад в прокуратурах країни.
“Я ініціював створення цієї комісії, щоб підвищити прозорість процесу призначення на такі посади. Це один з перших елементів комплексної HR-реформи органів прокуратури, започаткованої у липні цього року. Комісія буде оцінювати професійні якості та репутацію кандидатів”, – повідомив він.
Окрім того, Рада прокурорів схвалила зміни до закону “Про прокуратуру”, які унеможливлять одночасне отримання прокурорами пенсій та зарплат.
“Згідно з цими пропозиціями, виплата пенсії за вислугу років прокурорам буде здійснюватися лише після їх звільнення з роботи. Тобто за принципом: або зарплата, або пенсія. Відповідні напрацювання будуть передані суб’єкту законодавчої ініціативи”, – додав він.
Нагадаємо, на тлі скандалу з масовим оформленням фальшивих довідок про інвалідність генпрокурор Андрій Костін теж подав у відставку.
Також днями Офіс генпрокурора заявив про виявлений високий відсоток прокурорів зі статусом особи з інвалідністю у двох областях – Черкаській та Хмельницькій.