Івано-Франківська міська рада перенесла розгляд питання будівництва реабілітаційного комплексу після дискусій в межах вул. Гурика та Центрального міського озера в Івано-Франківську. На що присутні проскандували “Ганьба”.
Про це пише “Галка” із сесійної зали.
За відповідне рішення проголосували депутати 25 із 30 депутатів.
Це питання Марцінків пообіцяв довивчити й розглянути на наступній сесії, 15 листопада.
Як висловлювалися депутати перед голосуванням
Перед голосуванням депутатка Мар’яна Вершиніна висунула пропозицію передбачити кошти на будівництво у бюджеті на наступний рік. Депутат Степан Руднянин також назвав прийняте 2 жовтня поспішним й закликав перед голосуванням передбачити місце для реабілітаційного центру й оголосити.
Депутат Сергій Абрам’як висловився, щоб на ділянці можна зробити ребцентр та парк. Погодилася із ним Куницька Галина.
Роман Марцінків переконаний, що ребцентр має бути в центрі міста, а саме в межах вул. Гурика та Центрального міського озера.
Що говорила громадськість
Ветеран й громадський активіст Сергій Янчук ініціював створення сучасного парку імені усіх ветеранів України. Вважає, що це є частиною реабілітації для військовослужбовців. Скасування рішення вважає провокативним.
“Ми навели там порядок і показали своїм прикладом, що це краще ніж забетонувати і наставити там готелів і ресторанів. Ваша провина у тому, що ви довели до цієї сутички. Бо перед тим, як приймати рішення ви мали провести громадські обговорення, почути та врахувати думку всіх.”, – каже Сергій Янчук.
Також Сергій Янчук наголосив на важливості скасування рішення й важливості знайти можливість для облаштування реабілітаційного центру, яке б не викликало конфліктів серед містян.
“Потім вони будуть між собою битися. А ви будете казати по ефірах, що підтримуєте військових.
Богдан Козак також додав, що рішенням про оголошення конкурсу викликало збурення. Каже, що раніше від об’єднання надсилали звернення щодо реабілітаційних центрів й висловлювали незгоду цим рішення, але суттєвої реакції не отримали.
“Хочу наголосити, що звернення було зареєстровано в кінці серпня, але депутатам, мабуть, це не було дуже важливо. Так само ви, пане Руслане, 2 жовтня обіцяли провести спільну зустріч й надати документи, бо нам прослідковується шлях корупції”, – каже Богдан Козак.
Представник громадської ініціативи “Парк Ветеранів” Максим Сич також висловився про скасування:
“Ви здійснили маніпулятивну сутичку. В рішенні вказана, що інвестор зобов’язаний збудувати, але ми бачили, що під ребцентр віддається навіть не 30%. З розмов із По-друге, це чи не остання зелена зона. Я за 10 років не пам’ятаю, щоб ви, міський голова, ініціювали облаштування зеленої зони”.
Представник громадської організації “Варто” Микола Бітюк виступив із закликом не скасовувати конкурс:
“Ми запропонували рішення, яке б полегшило місту. Пам’ятайте, що будете голосувати не за зелену зону, а за цих хлопців, що у залі”.
Передісторія:
Наприкінці 2018 року в Івано-Франківську між орендарем землі “Гаразд Україна” й депутатами, та активісти ВО “Свобода розгорівся скандал через вказану ділянку. Фірма планувала побудувати поблизу міського озера розважально-відпочинковий комплекс. Натомість, у міській раді заявили, що дозвільних документів у будівельної компанії немає й громада не віддасть землю під забудову.
Тоді міська влада поспіхом встановила капличку, хрести й дитячий майданчик. Також певний час там тривав цілодобовий прийом громадян.
25 лютого 2020 року на засіданні міської ради повідомили, що стару угоду про оренду буде розірвано. Натомість укладуть нову: 2,8244 га землі терміном на 12 років відійде “гараздам”, а 1,1766 га опікуватиметься місто. На останній ділянці планували створити парк, який утримуватиме комунальне підприємство “Центр розвитку міста та рекреації”. Обіцянку мер не виконав.
2 серпня 2024 франківська міськрада зробила черговий крок до остаточної забудови озера: проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру в межах вул. Гурика та центрального міського озера.
8 серпня Марцінків заявив, що забудувати зелену зону біля озера просили ЦМКЛ та “громадські організації учасників бойових дій”, проте не уточнив назву цих ветеранських організацій.
Франківці натомість зібралися навколо ідеї створити Парк Ветеранів України й почали облагороджувати територію.
Згодом ініціатори забудови розповіли, що за проєктом має бути 20-25% нерухомості під реабілітацію, решта під комерцію.
12 серпня Волгін детально розповів, що, на його думку, не так з проєктом реабілітаційного центру поблизу міського озера.
За якийсь час між двома сторонами виникла бійка. Активіст Андріан Волгін дав ляпаса блогеру із Запоріжжя та став жертвою нападу противників – із відкритою травмою голови він та блогер потрапили у лікарню.
Читайте також: “При затвердженні умов інвестконкурсу…”, – влада відповіла на петицію щодо парку “Ветеранів України”