У в’язницях Росії перебувають близько 30 українських журналістів, у тому числі фрілансер проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Владислав Єсипенко. Їх піддають тортурам, не надають медичної допомоги та ізолюють від рідних, заявляє Національна спілка журналістів України в зверненні до учасників конференції за четвертим пунктом формули миру «Звільнення полонених та депортованих осіб», яка пройде в Канаді 30-31 жовтня.
«З жалем визнаємо, що міжнародні організації, у тому числі міжнародні суди та світова громадськість, безсилі проти цинізму агресора, нічого не зробили для припинення цього довготривалого військового злочину, чого вимагають державні органи та громадські організації України», – йдеться в заяві.
Читайте також: Британія запровадила нові санкції проти російських агенцій з дезінформації
За даними НСЖУ, від початку повномасштабного вторгнення РФ до України під час виконання своїх службових обов’язків загинули 18 журналістів. А в російських в’язницях перебувають близько 30 співробітників преси – зокрема, Владислав Єсипенко, Дмитро Хілюк, Ірина Левченко, Геннадій Осьмак, Яна Суворова, Ірина Данилович.
«Безпідставно і незаконно, у фальсифікованих справах Росією позбавлені волі громадянські журналісти з Криму Ремзі Бекіров, Дмитро Штибліков, Сергій Цигіпа, Володимир Дудка, Олексій Бессарабов, Сейран Салієв, Сервер Мустафаєв, Руслан Сулейманов та багато інших», – зазначили в організації.
У своїй заяві НСЖУ закликала світову громадськість приєднатися до Формули миру Президента України Володимира Зеленського, а також підтримати вимоги України до РФ: забезпечити прозорість усіх справ цивільних бранців, надати доступ до ув’язнених, скасувати вироки фальсифікованих справ, покарати винних у незаконних репресіях.
Читайте також: Білорусь: Протасевич заявив про вихід на волю журналіста Чуденцова
Владислав Єсипенко – український журналіст, фрілансер Крим.Реалії. До арешту висвітлював соціальну та екологічну проблематику, проводив опитування кримчан.
10 березня 2021 року його затримали у Сімферополі. Російська влада звинуватила журналіста у зборі інформації «на користь спецслужб України», а також зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою».
У результаті Єсипенка засудили до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тисяч рублів. Російське звинувачення вимагало для Єсипенка 11 років позбавлення волі.
Сам Єсипенко стверджує, що російські силовики його катували, зокрема електрикою, домагаючись свідчень.