Україна може використовувати зброю, надану США, для захисту від загроз, які походять або з-за кордону, або зсередини, заявив речник Міноборони США Патрік Райдер, коментуючи запитання щодо використання американської зброї для обстрілу північнокорейських військ.
«Що стосується використання зброї, то, перш за все, я хотів би підкреслити, що зброя і можливості, які США та інші міжнародні партнери надали Україні, є українською зброєю і українськими можливостями. І ми дуже чітко дали зрозуміти, що Україна здатна використовувати ці можливості для захисту своєї суверенної території від загроз, які походять або з-за кордону, або зсередини української території», – сказав він на брифінгу.
Райдер також додав, що Пентагон занепокоєним тим, що РФ має намір використати сили КНДР в бойових діях проти українців або принаймні підтримати бойові дії проти українців в Курській області.
Президент США Джо Байден заявив у вівторок, що Україна повинна завдати удару у відповідь, якщо північнокорейські війська перетнуть кордон України, повідомляє Reuters.
Днями Пентагон заявив, що КНДР направила близько 10 000 солдатів для навчання на сході Росії, що, ймовірно, посилить російські сили поблизу України протягом наступних кількох тижнів. 29 жовтня у Міноборони США підтвердили, що кілька тисяч північнокорейських військовослужбовців уже вирушили до Курської області Росії, а «невелика кількість» вже там.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Читайте також: Свідчить про «відчай» Путіна: у НАТО підтвердили направлення військ КНДР у Курську область РФ
Речник Кремля Дмитро Пєсков заперечував, що у війні проти України беруть участь військові з КНДР. Також посол КНДР в ООН Кім Сон заперечив повідомлення про надсилання північнокорейських військових для допомоги Росії у повномасштабній війні проти України.
Проте 24 жовтня Путін на пресконференції за підсумками саміту БРІКС у Казані, коментуючи супутникові знімки, які свідчать про присутність на російській території солдатів із Північної Кореї, заявив: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, значить вони щось відображають».
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.