Уряд Південної Кореї розширив санкції проти КНДР, обмеживши їй доступ до компонентів та хімічних речовин, що використовуються при будівництві твердопаливних балістичних ракет, йдеться у повідомленні МЗС країни.
Відомо, що рішення про нові санкції Сеул ухвалив через кілька годин після випробування Пхеньяном у четвер вранці, 31 жовтня, твердопаливної МБР.
Нові обмеження стосуються доступу КНДР до компонентів та хімічних речовин, що використовуються в розробці твердопаливних балістичних ракет, експорт яких із Південної Кореї відтепер підлягає контролю через можливість їх потрапляння до Півночі.
До санкційного списку включено 15 найменувань товарів, серед яких – тверде ракетне паливо, корпуси ракет, камери згоряння та силові установки, які Північній Кореї складно виробляти самотужки, а також хімічні речовини, такі як перхлорат амонію, хлорид натрію та вуглецеве волокно. Експортний контроль поширюється і на вугільні циліндри, натуральний каучук та компоненти, такі як термобатареї і рентгенівські апарати.
Зазначені предмети заборонено експортувати до КНДР, у тому числі через треті країни. Уряд Південної Кореї планує передати ці списки своїм ключовим країнам-партнерам, аби вони також встановили посилений експортний контроль за цими групами товарів.
«Ми вважаємо, що відображення цих позицій у списках експортного контролю в різних країнах відповідає резолюціям Ради безпеки ООН і сприятиме підвищенню рівня виконання міжнародним співтовариством санкцій проти КНДР», – заявили в Сеулі.
Раніше КНДР провела найтриваліші випробування балістичної ракети, заявила влада Південної Кореї. В уряді Японії повідомили, що ракета досягла висоти 7000 кілометрів, а дальність польоту склала 1000 кілометрів. У заяві ЦТАК сказано, що випробувальний запуск «оновив рекорд потужності стратегічної ракети».
Лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що пуск ракети – «справедливий і повністю легітимний військовий захід, який показує нашу рішучість дати відповідь ворогам, які загрожували безпеці республіки» (цитата за російською державною агенцією ТАСС).
Запуск ракети засудила влада Південної Кореї, Японії та США.