Факти, встановлені міжнародними спостерігачами, мають бути розслідувані, аби забезпечити легітимність та уникнути політичної кризи, йдеться в коментарі МЗС України щодо підсумків парламентських виборів в Грузії.
«Закликаємо грузинський уряд не йти білоруським шляхом до втрати суверенітету та незалежності. Україна за будь-яких обставин підтримуватиме грузинський народ у його прагненні продовжити стратегічний курс на приєднання до ЄС та НАТО», – зазначили в Міністерстві закордонних справ.
Наголошується, що зовнішньополітичне відомство України підтримує висновки міжнародної місії ОБСЄ зі спостереження за парламентськими виборами в Грузії, яка зафіксувала численні порушення.
«Підкуп, залякування, примус і тиск на виборців, відсутність прозорості голосування, обмеження доступу опозиційних партій до мас-медіа – це лише неповний перелік порушень, якими запам’ятаються ці вибори. Не дивно, що їх результати високо оцінили та привітали в Росії, адже такі методи впливу на результати волевиявлення притаманні саме російському режиму. Водночас вони несумісні зі шляхом до ЄС і НАТО, який декларує грузинська влада», – вказано у повідомленні.
Читайте також: Боррель: міжнародні спостерігачі не визнають вибори в Грузії вільними і чесними
У Грузії 26 жовтня відбулися парламентські вибори. За офіційними даними ЦВК Грузії, 53,93% голосів отрмала правляча «Грузинська мрія».
Міжнародні спостерігачі констатували, що вибори в Грузії відбулися зі «значними порушеннями» – це суттєво поставило під загрозу демократичну цілісність виборчого процесу.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не визнала результатів виборів і закликала громадян до протесту. Вона заявила, що парламентські вибори були «тотально сфальсифіковані», і вона, як «незалежна інституція, не визнає ці вибори». Всі чотири опозиційні партії заявили про відмову брати участь у роботі нового парламенту.
Зурабішвілі закликала Захід чинити тиск на правлячу партію «Грузинська мрія», щоб вона переглянула результати парламентських виборів і, щоб утримати країну на європейському шляху.