Військові США і Південної Кореї 1 листопада провели перші спільні військові навчання за участі ударних безпілотників – через день після запуску Північною Кореєю міжконтинентальної балістичної ракети, йдеться у заяві Повітряних сил Південної Кореї.
За даними відомства, у навчаннях були залучені сучасний південнокорейський розвідувальний безпілотний літальний апарат RQ-4B Global Hawk та американський ударний дрон MQ-9 Reaper.
Конкретне місце проведення цих навчань у Південній Кореї не розкривають. Зазначається, що навчання проходили за сценарієм удару по джерелу провокації супротивника.
«Південнокорейський безпілотник збирав дані про імітаційні цілі та ділився ними з американським дроном. Після отримання інформації Reaper здійснив пуск авіабомби GBU-38, щоб точно вразити ціль», – кажуть у пресслужбі Повітряних сил Південної Кореї.
КНДР провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети, повідомило офіційне Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) 31 жовтня.
Військові Південної Кореї заявили, що ракету запустили о 7:10 ранку за місцевим часом (це 0:10 за київським часом) з району Пхеньяна в бік Японського моря, повідомляє агенція «Рьонхап». Ракета впала в море через 87 хвилин після пуску, це сталося приблизно за 200 кілометрів на захід від японського острова Хоккайдо.
КНДР провела найтриваліші випробування балістичної ракети, заявила влада Південної Кореї. В уряді Японії повідомили, що ракета досягла висоти 7000 кілометрів, а дальність польоту склала 1000 кілометрів. У заяві ЦТАК сказано, що випробувальний запуск «оновив рекорд потужності стратегічної ракети».
Лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що пуск ракети – «справедливий і повністю легітимний військовий захід, який показує нашу рішучість дати відповідь ворогам, які загрожували безпеці республіки» (цитата за російською державною агенцією ТАСС).
Запуск ракети засудила влада Південної Кореї, Японії та США.
Північна Корея випробувала ракету через кілька годин після того, як міністр оборони США Ллойд Остін та його південнокорейський колега Кім Йон Хен засудили КНДР через надсилання північнокорейських солдатів до Росії. За даними Південної Кореї та США, Пхеньян відправив до Росії 11 тисяч військових для участі в російсько-українській війні, з них три тисячі осіб уже перебувають поблизу лінії фронту.
Минулого разу Північна Корея проводила випробування міжконтинентальної балістичної ракети 18 грудня 2023 року, зазначає «Рьонхап».