Психологічно-юридична підтримка жінок різних професій і віку, соціологічні опитування, допомога ЗСУ та арттерапія. У Чернігові вже 26 років існує Спілка жінок Чернігова, що об’єднує активних жінок громади.
«Основна мета була – це активізація жінок на розбудову нової держави, нового бачення нашого суспільства й активізація жінок в управлінні цією державою», — Людмила Канюка, почесна голова ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
«Особливістю діяльності нашої спілки є такий потужний зв’язок поколінь уже протягом 26 років. Мета діяльності спілки – розвиток жіночого руху, залучення жінок до прийняття рішень, підтримка жінок, захист їхніх прав», — Наталія Хольченкова, голова ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
При Спілці жінок міста Чернігова діє жіночий клуб «Ветеран», до якого входять багато жінок поважного віку. В клубі відбуваються різноманітні тематичні заходи, заняття, виставки, жінки беруть участь в освітніх проєктах. Одним із таких проєктів був Університет правових знань за участі представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області.
«Жінки наші поважного віку були студентами і вони ходили двічі на місяць сюди на заняття. Зустрічалися з правниками, здобували теоретичні та практичні знання. І як скласти заповіт, і які права є у людей поважного віку, які обов’язки», — Людмила Канюка, почесна голова ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
Від початку повномасштабного вторгнення Спілка жінок міста Чернігова активно долучається до волонтерської діяльності, проводить благодійні концерти. Також організовують зустрічі з жінками, які стали на захист України. Один із таких заходів відбувся в березні під назвою «Стійкі та незламні».
«Жінки розповідали, чому вони долучилися, чому вони почали боронити нашу Україну, що ми можемо всі робити, що жінка та ЗСУ – це сумісні поняття», — Катерина Кальницька, членкиня ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
«Повномасштабне вторгнення спонукало нас до того, що не покладаючи рук ми працювали. Це стосувалося будь-якої жінки в нашій спільноті, яка допомагала і цивільним, і військовим. Це і готували обіди, і роздавали гуманітарну допомогу, і надавали соціальну підтримку, психологічну», — Тетяна Кузнецова-Молодчая, заступниця голови ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
Після повномасштабного вторгнення у роботі Спілки жінок міста Чернігова додалося дуже багато нових форматів. Наразі з’являються і проєкти для молоді. Один із них – Opendoc. Це своєрідний подкаст наживо, де запрошена експертка в певній галузі спілкується на важливі теми з відвідувачами. Також нещодавно стартував проєкт «Сила менторства».
«Ми будемо набирати як слухачів, так і менторів, які допомагатимуть жінкам, котрі перебувають, наприклад, на етапі особистісного становлення, коли кар’єра зайшла дуже далеко, і ти вже не знаєш, що робити, і треба відчути для себе щось нове, якийсь поштовх», — Олена Варава, членкиня ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
«Щомісяця у нас є дуже багато подій. Також у відкритому доступі є календар подій. Раз на місяць, раз на два місяці проводять загальні збори правління, де є процедура прийняття до нашої спілки», — Наталія Хольченкова, голова ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
«У нас дівчатка-тренери проводять кожної неділі в Міському палаці культури заняття. Розвиваємо своє тіло, розважаємось і відчуваємо себе на повну», — Олена Варава, членкиня ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
Окрім нових проєктів, у Спілці жінок є уже й традиційні. Один із них – «Жінка року», що відбувається щорічно і навколо себе об’єднує багатьох жінок, які стають першими у своїх професіях.
«За 26 років проведення цього заходу 215 жінок було вшановано. Серед них і освітяни, і вчителі, і медичні працівники, і науковці, і волонтери тощо. Із них 12 жінок нагороджено орденом Княгині Ольги, 29 жінок – орденами та медалями, 37 жінок мають почесне звання заслужених кожна у своїй галузі», — Вікторія Котенко, членкиня ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
Також традиційно багато заходів проводять для дітей – це різноманітні флешмоби, заняття, конкурси малюнків.
«Ми щорічно проводимо конкурс «Щаслива родина – щаслива Україна», де показуємо позитивний приклад родин, що виховують всебічно розвинених дітей, які спонукають їх до нормальної пізнавальної діяльності», — Тетяна Кузнецова-Молодчая, заступниця голови ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
Спілка жінок міста Чернігова за всі роки свого існування активно співпрацює з різними організаціями, експертами міста й України загалом.
«Не зважаємо на вік, статус чи основну посаду за місцем роботи. В нас є одна мета – підтримка одна одної, розвиток жіночого лідерства та залучення жінок до розвитку громади, суспільно-економічного та політичного життя», — Наталія Хольченкова, голова ГО «Спілка жінок міста Чернігова».
Журналіст: Оксана Замятіна
Оператор: Сергій Бутько
Журналістський матеріал підготовлено у співпраці з ГО «Асоціація демократичного розвитку» в межах реалізації проєкту «Активні й спроможні: діяльність жіночих громадських організацій Чернігівщини як реагування на вимоги часу», що підтриманий Українським Жіночим Фондом.
Відповідальність за зміст інформації несе ГО «Асоціація демократичного розвитку». Представлена інформація не завжди відображає погляди УЖФ.