Результати виборів президента США ще раз підтвердили, що обов’язок допомоги Україні та відповідальність за її майбутнє лежить на європейських державах.
Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу сказала Александра де Хооп Схеффер, президентка паризького офісу Німецького фонду Маршалла.
«По суті, майбутнє України – в Європі, в Європейському Союзі. Водночас США вже дали нам зрозуміти, що не бачать її в НАТО. Тож зараз ми повинні взяти на себе відповідальність за майбутнє України у своїх європейських рамках», – зазначила вона.
За словами де Хооп Схеффер, адміністрація Байдена ще раніше надіслала чіткий сигнал європейцям, тож навіть у разі перемоги Гарріс, американська допомога не була б вічною.
«Обов’язок допомоги, гарантій безпеки для України, її відновлення лягає на нас, європейців. І саме тут ми повинні об’єднатися. Я не думаю, що нам вдасться уникнути спільного кредиту, навіть якщо Німеччина та інші країни будуть проти. Але нам доведеться думати про це колективно, тому що цей сценарій вже розвивається», – додала вона.
Експертка вважає, що рішення стосовно закінчення війни в Україні не буде цілком «західним», водночас країни-лідери можуть посилити свої позиції на мирних переговорах. Зокрема, Німеччина, Франція та Польща повинні реанімувати потенціал Веймарського формату.
«У нас є офіси в Парижі, Берліні та Варшаві, у межах Веймарського трикутника. Причина, чому цей трикутник не працює сьогодні, в тому, що франко-німецьке лідерство не працює. Тобто, Париж і Берлін сьогодні дивляться в протилежні боки практично з усіх питань. І це означає, що такі потужні формати співпраці, у яких французи і німці могли б працювати разом, зараз паралізовані. Але я дуже вірю в сильні альянси всередині Європейського Союзу», – наголосила де Хооп Схеффер.
Як повідомляв Укрінформ, президент Франції Еммануель Макрон та переможець виборів президента США Дональд Трамп у телефонній розмові підтвердили бажання працювати задля повернення миру та стабільності у світі.
Фото: Alexandra De Hoop Scheffer, FB