3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Дніпро у склянці: технолог черкаського водоканалу розповів, яку воду п’ють містяни | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

Технолог Дніпровської водоочисної станції Василь Жирний у черкаському водоканалі працює вже 38 років. Він саме та людина, яка контролює весь процес підготовки та очищення води – від забору її з Дніпра – і до появи у крані.

У водоканал чоловік прийшов ще у 1986 році.

“Сюди я прийшов у 1986 році, і так і залишився, тобто працюю тут вже 38 років, – згадує Василь Жирний. – Був і слюсарем-ремонтником 6 розряду із виконанням обов’язків бригадира, і майстром, і начальником зміни, і техніком-технологом. Зараз я технолог Дніпровської водоочисної станції: ми контролюємо весь технологічний процес підготовки води – від підняття її з Дніпра – до подачі в крани городян. Проводиться очищення, знезараження, освітлення, щогодинний контроль”.

Весь процес займає близько доби, пояснює фахівець.

“Забираємо воду із річки – вона іде до змішувача по трубам діаметром 1000 мм, потім до камери реакції, відстійники, у фільтри, резервуар чистої води, – каже Василь Григорович. – Раніше чимало завдань робили «вручну» –  і це було нелегко. А зараз наша сучасна молодь, яка працює на водоканалі, вже й запаху хлору не знає, бо після реконструкції – більшість процесів автоматизували. Так, із 2000-го року у нас встановлені нові установки, і прямого контакту з хлором – немає. Все комп’ютеризовано, і нам одразу видно, де є якісь проблеми, сигналізація спрацьовує і світлова, і звукова, і диспетчер одразу все бачить”.

Воду на якість перевіряють щогодини.

“Робота технолога – дуже відповідальна, – продовжує чоловік. – Від нас залежить якість води, яку питиме ціле місто, тому помилки недопустимі. У цьому питанні точність – понад усе. Ми ретельно все перевіряємо, кожну годину здійснюємо лабораторний контроль, проводимо пробні дозування тощо”.

Двоє синів Василя Жирного також працюють на водоканалі – технологом і черговим електриком. Тако вже і онук там працює – оператором хлораторної установки.

Василь Григорович пригадує, як колись довелося наосліп у воді усувати проблему.

“Ще коли тільки прийшов на водоканал, був вихідний і побачили, що сильно впав тиск в системі, – розповідає комунальник. – Поїхали шукати порив, побачили, що в колодязі вода б’є справжнім фонтаном. А засувка то в колодязі, треба шукати і закручувати. Стоїмо, думаємо… Але ж робити щось треба. Бо могло затопити добряче. Тоді вирішили просто пірнати в колодязь, в воду наосліп майже, і добре що було літо. Було трохи страшно, але тоді про це не думали, бо місто могло без води залишитися”.

За інформацією пресслужби КП “Черкасиводоканал”