Державний оператор тилу розробив обмежувальні заходи для постачальників, які не виконують свої зобов’язання за укладеними договорами.
Про це інформує пресслужба ДОТ.
Тепер заходи передбачають відмову від встановлення ділових відносин з ДОТ на майбутнє. І як наслідок – дискваліфікацію у подальших закупівельних процедурах.
“Продовжуємо удосконалювати механізми доброчесної співпраці з постачальниками, тим самим задовольняючи суспільний запит на прозорість та справедливість у сфері публічних закупівель”, – прокоментував рішення директор з управління ризиками та комплаєнс ДОТ Дмитро Бігунець.
Санкції загрожують постачальникам, які:
- порушують антикорупційне/санкційне законодавство;
- постачають фальсифіковану або неякісну продукцію;
- мають низький відсоток постачання (SLA);
- надають недостовірні або підроблені документи на товари.
Застосовуватимуть обмеження через режим оперативно-господарських санкцій, передбачених Господарським кодексом України. І визначатиме їх дворівнева комісія з можливістю оскарження такого рішення.
Максимальний термін обмеження – рік з дня набуття чинності рішення комісії. А постачальник має право оскаржити таке рішення протягом 5 робочих днів з моменту винесення рішення по суті.
“Апостроф” писав про те, що створений минулого року Державний оператор тилу, який мав покласти край корупції і вивести постачання на якісний рівень, як виявилося, не має жодного впливу на якість. А замість цього жаліється на постачальників – тих самих, яких сам відібрав і з якими підписав контракти.