Навчальний заклад був розрахований на хлопчиків із бідних родин та сирот

На початку 20 століття в Олександрівську вже були єврейські навчальні заклади. Так, наприклад, 12 березня 1914 року затвердила проєкт дооблаштування ремісничої школи при училищі «Талмуд-Тора». Більше про це розповів запорізький краєзнавець Роман Акбаш.

Читайте також: Звели посеред степу – як на Правому березі в Запоріжжі з’явився Осипенківський мікрорайон

Зазначається, що останнє ще з кінця ХІХ століття займало ділянку на розі вулиць, які зараз називаються Гоголя та Дніпровська – подвір’я Єврейського товариства. Зараз будівлі колишнього освітнього комплексу займає податкова інспекція Олександрівського району.

«Тадмуд-Тора» – громадський єврейський навчальний заклад для хлопчиків з бідних родин, або сирот. Тобто для тих, хто не міг навчатися у платних школах.  Утримувалась «Талмуд-Тора» коштом приватних меценатів, податків та субсидій із міського бюджету. Крім неї на подвір’ї Єврейського товариства у різні роки розташовувалася ще низка національних навчальних закладів. Наприклад, те ж ремісниче училище, чи жіноча школа.

Будівля ремісничої школи «Талмуд-Тора», прямо на розі Гоголя та Дніпровської, була побудована у 1914 році. Автор проєкту – інженер та міський технік Григорій Кацин, батько декількох будівель в Олександрівську (наприклад, прибуткового будинку Лейби Певзнера на розі Базарної та Миколаївської).

Раніше ми розповідали, що 169 років тому народився відомий дослідник Запорізького краю. 6 листопада народився український історик, археолог та дослідник Дмитро Яворницький. Відомий він зокрема тим, що заклав фундамент для наукового вивчення острова Хортиці.

Також ми писали, що пів століття тому у місті з’явився колоритний ресторан.