Українська сторона працює з партнерами зі Сполучених Штатів Америки над новими оборонними пакетами, здатними підтримати систему ППО.
Як передає Укрінформ, про це заявив у відеозверненні Президент України Володимир Зеленський.
«Ми працюємо з нашими партнерами зі Сполучених Штатів Америки над новими оборонними пакетами, які підтримують нашу систему ППО. І це те, що вкрай необхідно перед зимою – в умовах постійних російських ударів», – зазначив глава держави.
Президент також підкреслив, що Україна потребує реального прогресу щодо далекобійності. «Є рішення, яке дозволяє американським підрядникам працювати в Україні для ремонту й обслуговування техніки. Це значно посилить процес», – додав Зеленський.
Глава держави нагадав про важливі рішення партнерів цього тижня. «Це Франція – є рішення про ракетний пакет. Ми продовжуємо з Францією і надзвичайну вагому програму тренування наших воїнів. Я дякую за це», – зазначив він.
Окрім цього, Зеленський висловив вдячність Канаді за спільну роботу над постачанням додаткових систем ППО «Насамс». «Є на цьому тижні нове рішення Британії щодо санкцій проти російських суб’єктів, які працюють на війну – і це також дуже важливо», – додав глава держави.
«Зараз готується новий військовий пакет від Литви. Також працюємо разом над залученням коштів для закупівлі зброї і виробництва в Україні. Швеція – є нові рішення і у цивільній підтримці, і у військовій, зокрема для нашої морської безпеки», – анонсував Зеленський.
За його словами, всі юридичні та фізичні особи Росії, які забезпечують діяльність російського ВПК, мають бути відрізані від світу, щоб зменшувати її можливості уникати справжньої дипломатії та розпалювати війну далі. «Усім у світі потрібно, щоб санкції зменшили перш за все самовпевненість Путіна. Це абсолютно реалістично», – підкреслив він.
Також Зеленський висловив вдячність «кожному партнеру у світі, всім політичним та громадським лідерам, які дбають про те, щоб справжня дипломатія спрацювала».
«Ми абсолютно чітко розуміємо – без сили дипломатія не має перспективи. Але й без чіткого розуміння дипломатичних цілей – зброя всю роботу не зробить. Саме тому сила й дипломатія повинні працювати разом. І тільки так. Щоб мир став надійним, і щоб не було повторення такої війни. І це реально», – наголосив Президент.
Як повідомляв Укрінформ, у Міноборони США заявили, що до кінця президентського терміну Джо Байдена мають намір використати усі залишкові кошти для програм з підтримки України.