Обов’язковою умовою для ведення офіційних переговорів з питання завершення російсько-української війни має бути відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
Про це йдеться в заяві Меджлісу кримськотатарського народу, яку опублікував у Фейсбуці голова Меджлісу Рефат Чубаров, передає Укрінформ.
Зазначається, що з перших днів російської окупації Криму у 2014 році кримськотатарський народ масово і рішуче виступив проти спроби РФ анексувати Крим та підтримав територіальну цілісність і суверенітет незалежної Української держави.
«Висловлюючи позицію корінного кримськотатарського народу, Меджліс кримськотатарського народу виходить з того, що обов’язковою умовою для ведення офіційних переговорів з питання завершення російсько-української війни має бути умова відновлення територіальної цілісності Української держави в її міжнародно визнаних кордонах», – йдеться у заяві.
У Меджлісі прокоментували висловлювання, де містяться пропозиції до України погодитися з фактичною окупацією Криму та інших українських земель.
«Меджліс кримськотатарського народу впевнений, що поступки в будь-якому вигляді територіальним посяганням Російської Федерації на Крим та на інші окуповані землі України, не тільки не принесуть очікуваного миру, але й стануть фактором виникнення нових військових і політичних конфліктів», – зазначено в документі.
У заяві також підкреслено, що Крим є батьківщиною корінного кримськотатарського народу та невід’ємною частиною України.
«Крим є батьківщиною корінного кримськотатарського народу та невід’ємною частиною Української держави. Відповідно, жодне рішення щодо територіальної приналежності Кримського півострова, його правового статусу, організації його політичного, економічного, соціального, культурного життя не має і не може прийматися без виявлення волі корінного кримськотатарського народу та згоди Української держави”, – зазначено в документі.
Як повідомляв Укрінформ, у західних ЗМІ з’явилась інформація про так званий “мирний план” Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні, який може включати вимогу відмовитися від вступу до НАТО на 20 років, а також заморожування лінії фронту без повернення територій.