Заняття із запорізькими дітлахами – продовження комплексної програми з впровадження методики хібукі у школах, профінансованого Метінвестом
У Запоріжжі продовжується міжнародний проєкт психологічної допомоги “Хібукі-терапія”.
Його реалізують спільно громадська організація “Запоріжжя. Платформа спільних дій”, Група Метінвест та Запоріжсталь у партнерстві із департаментом з освіти та науки, а також департаментом з питань ветеранської політики Запорізькою міською радою.
Читайте також: У Запоріжжі батьки можуть записати дітей у безкоштовні гуртки різного напрямку
Хібукі-терапія – це ізраїльська методика, яка дозволяє покращити психоемоційний стан дитини, що наразі є дуже актуальним питанням в Україні та Запоріжжі зокрема.
Цьогоріч на базі хабу громадської організації “Запоріжжя. Платформа спільних дій” проходило навчання з методики хібукі-терапії для 35 освітян та дитячих психологів Запоріжжя.
Навчання для них організувала Група Метінвест та комбінат Запоріжсталь. По закінченню навчання вчителі та психологи отримали сертифікати та терапевтичну іграшку у вигляді собаки, яка є основним інструментом терапії.
“Навесні у нас був відбір вчителів і психологів, які хотіли навчитися методиці, яку розробила пані Дафна Шерон. Після закінчення програми вчителі запорізьких шкіл запропонували продовжити його та займатися з дітьми ВПО, захисників та ветеранів.
Ми розробили програму з восьми занять, які проводяться в Незламному хабі. Завдяки фінансуванню компанії Метінвест ці заняття абсолютно безкоштовні”, – розповів директор громадської організації “Запоріжжя. Платформа спільних дій” Дмитро Халілов.
Методика полягає в тому, щоб обіймати іграшку та перекладати на неї своє переживання і страхи. Дитина, говорячи від імені собачки, розповідає про власні почуття, що допомагає прожити їх та не замикатися в собі.
Марина Луценко, координаторка проєкту “Хібукі-терапія” у Запоріжжі, каже що ця програма допомагає багатьом дітям подолати стрес та внутрішню напругу, типові для воєнного часу.
Також хібукі-терапія бореться з дитячою агресією, причина якої полягає у тривалому впливі стресу на дитячу психіку.
“Близько 400 дітей пройшли тестування, з ними проводили від 6 до 10 занять, і саме така кількість занять і така робота показали хороші результати, тому ми розробили програму, в основі якої – 8 повноцінних занять із малечею.
Серед учасників пілотного проєкту дітки з родин ветеранів та діючих захисників України, а також діти з родин вимушених переселенців, яким методика допомагає адаптуватися”, – каже Марина Луценко.
Один з тих, хто доєднався до програми – Богдан Тихонов. Хлопчик каже, що любить хібукі-терапію та обійми з песиком.
“Хібукі — це така собака-обнімака, у якої дуже м’які лапи-антистрес. А ще в неї є паспорт і туди можна класти цукерки, монетки. Її можна по-різному одягати”, – ділиться хлопець.
Наразі у запорозьких школах вже впроваджується методика хібукі-терапії – у вигляді як індивідуальних зустрічей з психологом, так і групових занять-уроків. Проводять їх освітяни, які пройшли відповідне навчання на базі ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій».
“Цей проєкт надзвичайно важливий для всіх дітей, які перебувають наразі на території нашого міста. Він реалізується вже близько року. Ви знаєте з якими складнощами психологічними, емоційними стикаються наші діти щодня.
Перша школа, яка долучилася — це наша 25 школа, де директор безпосередньо бере участь у цьому проєкті, вона в цьому дуже зацікавлена і на базі цієї школи йде підготовка відповідної кількості педагогів, які проходять навчання і потім вже мають змогу займатися з дітьми”, – поділився перший заступник директора департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Віталій Лисенко.
Пілотний проєкт з хібукі-терапії відвідають 25 дітей ВПО, ветеранів та військових віком від шести до десяти років. Для них проведуть 8 занять по ізраїльській методиці.
Раніше ми писали, що Метінвест організував оздоровлення дітей мобілізованих робітників компанії із Запоріжжя. Протягом 8 днів для дітей захисників була організована насичена оздоровчо-освітня програма на заході України. В межах поїздки діти відвідали історичну екскурсію у Львові та природні перлини Закарпаття.