2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

100 днів триває курська спецоперація ЗСУ: що вона дала?
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Росія готується до масштабний боїв на Курщині, концентруючи там військові потужності, а також солдатів із Північної Кореї. На цей час російська армія змогла відбити чверть території, яку взяли під контроль українські підрозділи. Що буде далі? І що отримала Україна, вдавшись до такого неординарного і ризикованого кроку.

Думки експертів Гудзонівського інституту про підсумки 100 днів Курської спецоперації ЗСУ зібрав Голос Америки.

Українські сили продовжують утримувати територію, але це стає дедалі важчим через наростаючу диспропорцію сил.

Якщо росіянам вдасться запустити новий наступ, то, як каже старший позаштатний науковий дослідник Гудзонівського інституту Кен Касапоглу, виникнуть додаткові ризики, на які, ймовірно, українське командування не розраховувало.

Це фото оприлюднило KCNA 4 жовтня 2024 року. Момент тренування північнокорейських спецпризначенців у невідомому місці

11-й корпус армії КНДР

Зараз Росія доправила на Курщину північнокорейських солдатів, які походять із 11-го корпусу армії КНДР.

Кількість північнокорейських військ, що складає 30% українських військових потужностей в регіоні

Як наголошують в Гудзонівському інституті, це спецпідрозділ, який спеціалізується на відкритті фронту, проникнення в тил противника та веденні окремих бойових дій, виконуючи завдання стратегічної, а не тактичної сили.

«Кількість північнокорейських військ, що складає 30% українських військових потужностей в регіоні чи 20% від російських – є суттєвим, особливо зважаючи що йдеться про північнокорейські елітні військаї», – говорить Кен Касапоглу.

Інформація про північних корейців у Курській області поки є доволі обмеженою, зауважує Касапоглу, хоча уже відомо, що підрозділи КНДР вже зазнавати втрат у боях проти української армії.

Залучені північнокорейські війська переважно складаються з легкої піхоти, не озброєної артилерією чи важкою технікою.

Зрештою, наголошує Касапоглу, військові 11 корпусу можуть стати лише початком для ширшого залучення сил КНДР армією РФ.

Парад військових підрозділів КНДР

Парад військових підрозділів КНДР

100 днів: успіх чи нова стратегічна відповідальність

З погляду зміни стратегічного наративу у війні 100 днів потому з початку Курської операції експерти Гудзонівського інституту вважають, що операція була успішною.

Може бути певний обмін, ніхто не знає, як це виглядатиме, це лише гіпотетично

Вони наголошують, що Україна нагадала світові, що з правильним обладнанням та правильною мотивацією, українські сили можуть досягти успіху на полі бою. Це нагадування було особливо важливим після не зовсім успішного контрнаступу 2023 року, вважає старший науковий дослідник Гудзонівського інституту Люк Кофі.

Іншою ціллю, яку за словами Кофі ставили перед собою українські війська у Курській операції було переконатись, що війна не буде замороженою зі збереженням дійсних ліній розмежування.

«Після 100 днів суттєва частина Курської області досі контролюється українцями, що означає те, що лінії фронту не можуть бути заморожені там, де вони є сьогодні. Може бути певний обмін, ніхто не знає, як це виглядатиме, це лише гіпотетично», – говорить Люк Кофі.

Експерт називає це українським успіхом. Він також позитивно оцінює те, що українські сили спромоглися облаштувати оборону у Курському регіоні, використовуючи природний ландшафт, оборонні мережі та міни.

Український військовий у Суджі. Курська область

Український військовий у Суджі. Курська область

Чого українським силам, за словами Кофі, не вдалось досягти – так це відтягнути російські сили з інших ділянок фронту в Курськ. Водночас Росії доводиться використовувати енергію і ресурси, зокрема, і 10 тисяч північнокорейських військових, саме на Курській ділянці.

«Червоні лінії», про які говорить Росія – вигадані

«Якщо росіянам вдасться запустити новий наступ, навіть незважаючи на все, що відбувається в Курську, можливо, наміри українців відвернути російські сили та ресурси в напрямок Курську, не були настільки успішними, наскільки українці хотіли б, щоб вони були», – говорить Люк Кофі.

Один із найважливіших висновків Курської операції, наголошує Кофі – відсутність так званих червоних ліній. Він вказує на те, що в операції використовувались танки Abrams і машини піхоти Bradley, а також системи HIMARS, а отже «червоні лінії», про які говорить Росія – вигадані.

Інший висновок – важливість дисципліни та морального духу: «Українцям вдалось зібрати 20-30 тисяч військових біля кордону з російською Курською областю та здійснити цю раптову атаку, що говорить про високий рівень дисципліни та морального стану українських сил».

Фото міністерства оборони Росії, підписане як: «російські артилеристи ведуть вогонь по українських позиціях на Курщині». Вказна дата: 17 жовтня 2024 року

Фото міністерства оборони Росії, підписане як: «російські артилеристи ведуть вогонь по українських позиціях на Курщині». Вказна дата: 17 жовтня 2024 року

Чи вдасться втримати плацдарм?

Росія накопичила суттєву кількість сил на Курському напрямку та, за повідомленнями української військової розвідки, планує розпочати наступальну операцію задля повернення території у Курському регіоні.

На думку аналітика Фонду «Повернись живим» Гліба Волоського, Росія, ймовірно, розпочне операцію із масованого залпового вогню, атак безпілотників, бомб та артилерії, після чого відправлятиме невеликі тактичні групи піхоти, які намагатимуться знайти слабке місце та проникнути з флангів, а зрештою використати чисельну перевагу, щоб витіснити українські сили.

На думку Гліба Волоського, Росія навряд чи сконцентрується на одному, чи кількох напрямках, а замість цього пробуватиме наступ на широкому фронті, проводячи досліджувальні атаки.

«Тим не менш, я не думаю, що наступальна операція у Курську буде приємною війною для Росії», – говорить експерт.

На його думку, Росії буде важко прорвати окопні позиції українських сил, одна з причин для чого – географічно, з урахуванням водних перешкод та лісів, територія сприятлива для оборонної операції.

Експерт передбачає, що ця наступальна операція буде схожою на інші оборонні операції, які веде Росія – з потенційно поступовим наступом та приголомшливими втратами з боку Росії.

Питання, яке ставить Волоський – чи вдасться Україні залишити під контролем частину Курської території та чи зрештою – вдасться українським силам зупинити потенційний наступ російських сил на Сумську область.

  • У Держдепі США підтвердили, що північнокорейські військові почали брати участь у бойових діях проти українських військ на території Курської області РФ.
  • У Пентагоні продовжують оцінювати кількість солдатів КНДР у Курській області РФ у 10 000, від сил РФ вони здобули низку навичок, які можуть використовуватися на передовій. Російські війська навчили цих солдатів КНДР застосуванню артилерії, БПЛА, основним діям піхоти – навичкам, які будуть використовуватися на передовій.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини