Цукровий діабет є одним із найпоширеніших хронічних захворювань на Черкащині. Щороку в області фіксують близько 3 тисяч нових випадків. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Наразі на Черкащині зареєстровано понад 34 тисячі хворих на діабет. Це переважно дорослі.
На Черкащині діють 10 шкіл для пацієнтів із діабетом. Тут їх навчають контролювати рівень глюкози, дбати про харчування та запобігати ускладненням. Минулого року курси пройшли понад 2800 осіб.
Пацієнти з інсулінозалежним діабетом мають доступ до препаратів за програмою медичних гарантій і можуть отримувати інсулін за електронним рецептом. Діти, підлітки та вагітні жінки Черкащини забезпечені засобами для самоконтролю та шприц-ручками. У Черкаській обласній лікарні працює спеціальний кабінет для обстеження зору, що допомагає уникнути ускладнень, таких як діабетична ретинопатія.
Діабет буває:
І типу – частіше проявляється у дитячому та молодому віці. Зумовлений генетичними причинами. Потребує постійної терапії інсуліном.
ІІ типу – поширений тип, може бути набутим і розвинутися у зрілому або похилому віці. Можна запобігти у 80%. Несвоєчасне виявлення або нелікування діабету може призвести до ниркової недостатності, втрати зору, ампутації кінцівок, пошкодження нервів, розвитку серцево-судинних ускладнень (інфаркт, інсульт).
Серед основних симптомів діабету – спрага, сухість у роті, часте сечовиділення, швидка втомлюваність, погіршення зору та повільне загоєння ран.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram