Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це повідомив у пʼятницю постпред України при ООН Сергій Кислиця на заході в штаб-квартирі Організації, присвяченому ситуації з правами людини на ТОТ.
За словами Кислиці, на сьогодні співавторами цього проєкту стали 45 держав. Він закликав країни долучатися до співавторства й підтримати документ під час його розгляду на засіданні Третього комітету Генасамблеї 20 листопада. Остаточне голосування на сесії ГА очікується в грудні.
«За останні десять років українські території під російською окупацією перетворилися на величезний ГУЛАГ», – сказав Кислиця, зауваживши, що «беззаконня та жорстокі репресії лише посилилися» після початку повномасштабного вторгнення.
Сьогодні численні звіти ООН та інших міжнародних спостерігачів однозначно підтверджують, що російські війська та окупаційна влада скоюють жахливі воєнні злочини та злочини проти людяності, зазначив постпред. Серед них – навмисні вбивства, катування, сексуальне насильство, нелюдське поводження як з цивільними, так і з військовополоненими.
Кислиця нагадав про загибель у російському полоні журналістки Вікторії Рощиної, додавши, що у в’язницях РФ залишаються ув’язненими щонайменше 17 українських журналістів, серед яких Владислав Єсипенко, Ірина Данилович, Сергій Цигіпа, Дмитро Хилюк.
Захід відбувся з ініціативи делегацій України, Литви, Норвегії, Коста-Рики та Канади.
У ньому взяли участь українські правозахисниці – голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, голова української правозахисної організації «Альменда» Марія Суляліна та експертка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська.
Починаючи з 2016-го Генасамблея ООН щороку ухвалює резолюцію стосовно порушень Росією прав людини на ТОТ, спрямовану на захист прав українців, які вимушені жити в умовах окупації.
Як повідомляв Укрінформ, за висновками Моніторингової місії ООН порушення Росією прав людини на тимчасово окупованих українських територіях мають глибокі та довгострокові наслідки для України та її населення.