Лазерна епіляція вже давно стала одним із найпопулярніших методів видалення небажаного волосся. Проте навколо цієї процедури досі існує чимало міфів і запитань, особливо у жінок, які планують вагітність або вже перебувають у цьому стані.
Читайте також: Значення ультразвукового дослідження в ендокринології: розповідає франківська лікарка УЗД Дарʼя Кузнєцова
Для читачок “Галки” спеціалістка з лазерної епіляції Анастасія Саміла з лікувально-діагностичного центру “Мед-Атлант” пояснила, чи є сенс розпочинати курс епіляції до вагітності, як діє лазер під час процедур та які особливості є для жінок у період вагітності й грудного вигодовування.
– Чи має сенс проходити курс лазерної епіляції перед вагітністю?
– Існує міф, що лазерну епіляцію до вагітності краще не починати, адже вона нібито негативно впливає на репродуктивну систему. Хочу одразу його розвіяти. Лазерна епіляція (ЛЕ) вважається безпечною процедурою. Вона впливає лише на пігмент меланін у волоссі, не зачіпаючи та не пошкоджуючи навколишні тканини. Тому, так, є сенс! Під час вагітності гладенькі ділянки тіла без подразнень значно полегшують життя: не потрібно голитися в незручних позах, і ви завжди готові до огляду лікаря.
– А що, якщо жінка не встигла завершити курс лазерної епіляції?
– Усі фолікули, які були оброблені під час процедури лазерної епіляції, не здатні відновитися й виростити нове волосся. Це можливо лише за умови правильного виконання процедури та використання сертифікованого обладнання.
Під впливом гормональних змін, таких як вагітність, можна спостерігати зміни в активності росту волосся — воно може рости швидше чи повільніше. Проте волосся, яке було знищене під час процедур, більше не відросте. Лише фолікули, що перебували у “сплячій” фазі, можуть активізуватися.
Щоб зрозуміти, як саме лазер впливає на волосся, варто розібратися в етапах його розвитку:
- Анаген — активна фаза росту. У цей період волосся живиться поживними речовинами, отриманими з кореня, й активно росте.
- Катаген — перехідна фаза. Волосся перестає отримувати поживні речовини, поступово відмирає і випадає. Ця фаза триває від 2 до 4 тижнів.
- Телоген — фаза спокою. У цей період фолікули неактивні, і з них нічого не росте. “Сплячі” фолікули можуть залишатися в такому стані від 2 до 15 місяців.
Лазер впливає лише на волосся у фазі анагену, яке становить близько 35% усієї волосяної маси. Енергія лазера руйнує активні фолікули, і вони більше не продукують волосся. Але волосся, яке перебувало у фазі спокою, може з часом почати рости. Це і є причина, чому потрібно кілька процедур для досягнення бажаного результату.
– Чи можна робити лазерну епіляцію під час вагітності?
– У сучасних умовах немає випадків, які б підтверджували негативний вплив лазерного променя на розвиток плода. Однак, на вагітних жінках дослідження не проводяться, що робить процедуру небажаною. За загальноприйнятими протоколами ми уникаємо апаратного впливу на шкіру (ін’єкційного чи лазерного) під час вагітності.
– Чому саме вагітним не рекомендують лазерну епіляцію?
– Під час вагітності змінюється гормональний фон, що може вплинути на результат ЛЕ. Крім того, шкіра стає чутливішою, і такі процедури можуть викликати дискомфорт. Важливим є й уникнення стресових ситуацій, а також загальний стан здоров’я, який може бути нестабільним. Гормональні зміни можуть спричинити гіперактивність фолікулів, через що волосся росте активніше, стає жорсткішим, і ЛЕ не дає бажаного ефекту.
– А якщо жінка зробила процедуру і дізналася, що вже була вагітна?
– Якщо після процедури лазерної епіляції жінка дізналася, що вже була вагітна, хвилюватися не потрібно. Лазерний промінь діє виключно на меланін у волоссі й не впливає на організм матері чи розвиток дитини. Це за умови, що процедура була виконана правильно на сертифікованому обладнанні.
Однак, якщо вагітність підтвердилася, курс лазерної епіляції необхідно призупинити. Попри те, що лазер не має системного впливу, наразі немає наукових досліджень, які б повністю виключали можливі ризики для плода. Тому у період вагітності проведення цієї процедури не рекомендується.
– Чи можна робити лазерну епіляцію під час грудного вигодовування?
– Лазерна епіляція є відносним протипоказом для жінок, які годують грудьми, через відсутність досліджень у цій групі. Якщо цикл відновився і є регулярним, процедури можна продовжити за згодою лікаря. У клініці «Мед-Атлант» завжди можна проконсультуватися з гінекологом.
– Яке обладнання використовується в «Мед-Атланті» для лазерної епіляції?
– Ми працюємо на італійському обладнанні Deka з технологією Moveo, яка має такі переваги:
- Безпека: метод запобігає перегріванню шкіри, знижуючи ризик опіків.
- Комфорт: делікатний вплив на шкіру.
- Універсальність: обробка будь-яких ділянок тіла.
- Ефективність: підходить для будь-якого кольору волосся та фототипу шкіри.
Дехто каже, що шкіра — це історія нашого життя. Тож дбайте про неї так само, як і про свої мрії.
Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:
+38 (095) 00 38 452
+38 (097) 41 13 133
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).
Офіційний сайт і соцмережі:
https://www.facebook.com/medatlantif
https://www.instagram.com/med_atlant.if/
https://www.youtube.com/channel/UCA53wtCg6uamh8okZZn5JNA
реклама