Федеральний суд Німеччини у Карлсруе підтвердив, що користувачі Facebook, чиї дані були незаконно отримані у 2018 та 2019 роках, мають право на компенсацію.
Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters.
Німецький суд постановив, що втрата контролю над власними даними в інтернеті, зокрема і у Facebook, є підставою для відшкодування збитків без необхідності доводити конкретні фінансові втрати.
Справа стосувалась позову кількох тисяч користувачів Facebook у Німеччині, які вимагають компенсації від компанії – власниці соцмережі Meta за недостатній захист їхніх даних через злам їхніх акаунтів.
Реклама:
Загалом від витоку даних у 2016-2017 роках постраждали близько шести мільйонів людей у Німеччині.
Суд нижчої інстанції в Кельні відхилив позови, де вимагалась компенсація у розмірі 1000 євро.
Тепер же Федеральний суд Німеччини зобов’язав суд нижчої інстанції визначити, чи були умови використання Facebook прозорими та зрозумілими, і чи була згода користувачів на використання їхніх даних добровільною.
Раніше компанія Meta відмовлялася виплачувати компенсацію на тій підставі, що постраждалі не змогли довести конкретні збитки. Її представник після рішення суду у Карлсруе заявив, що воно “не відповідає нещодавній практиці Суду ЄС, найвищої судової інстанції в Європі”.
Минулого місяця Суд ЄС підтвердив, що Meta не має права використовувати персональні дані для таргетованої реклами користувачів.
А на початку року суд Франкфурта-на-Майні зобов’язав компанію докласти більше зусиль для боротьби з наклепницькими публікаціями за позовом депутатки Бундестагу від “Зелених” Ренати Кюнаст.
Підписуйся на “Європейську правду”!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.