Ядерна зброя — засіб стримування у РФ
У вівторок, 19 листопада, президент РФ Володимир Путін затвердив оновлену ядерну доктрину Росії. Він підписав основи держполітики ядерного стримування.
Про це повідомляють росЗМІ. Зазначається, що тепер “ядерку” можуть застосувати, зокрема, у випадку достовірних даних про масовий пуск БпЛА і ракет на Росію.
У документі вказано, що політика ядерного стримування передбачає:
- Рішення про застосування ядерної зброї приймається президентом РФ;
- Агресія проти РФ будь-якої країни з військового блоку розглядатиметься як агресія всього блоку;
- Держполітика Росії в галузі ядерного стримування має оборонний характер.
Підписаний Путіним документ дозволяє Росії на законодавчому рівні завдавати ядерного удару по будь-яких територіях за низки умов. До того в Кремлі цей документ називають стримуючим фактором, який захищає РФ.
Нова ядерна доктрина РФ містить п’ять ключових умов застосування ядерної зброї:
- Надходження достовірної інформації про пуски балістичних ракет, дронів, що атакують території РФ та (або)її союзників;
- Застосування ядерної чи інших видів зброї масового ураження по територіях РФ і (чи) її союзників, з військових формуванням і (чи) об’єктів РФ, розташованим поза її території;
- Вплив противника на критично важливі державні або військові об’єкти РФ, виведення з ладу яких призведе до зриву дій у відповідь ядерних сил;
- Агресія проти РФ та (або) Республіки Білорусь як учасників Союзної держави із застосуванням звичайної зброї, що створює критичну загрозу їхньому суверенітету та (або) територіальній цілісності;
- Надходження достовірної інформації про масований пуск (зльоту) засобів повітряно-космічного нападу (літаки стратегічної та тактичної авіації, крилаті ракети, безпілотні, гіперзвукові та інші літальні апарати) та перетин ними держкордону РФ.
У документі вказано, що ядерну зброю Росія розглядає як засіб стримування, застосування якого є крайнім і вимушеним заходом. РФ нібито вживатиме усіх необхідних заходів, аби зменшити ядерну загрозу.
Зауважимо, що в оновленій редакції документа, “агресію” проти РФ з боку будь-якої неядерної держави, але за участю або за підтримки ядерної держави пропонується розглядати як їхній спільний напад на Росію. А участь у нападі однієї з країн союзу чи альянсу, як напад усього формування на РФ. Тобто Кремль може умовно застосувати ядерну зброю проти України, неядерної держави, яку підтримують західні ядерні країни.
Раніше “Телеграф” розповідав, що в Офісі президента України прокоментували чутки про українську ядерку і назвали “руйнівну” альтернативу.