Масований ракетний удар Росії по Україні – це відповідь усім тим, хто шукає можливості домовитися з російським правителем Володимиром Путіним про мир, вважає міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це він заявив журналістам перед засіданням Ради Безпеки з обговорення російського вторгненням в Україну.
«Масований ракетний удар Росії – це відповідь усім тим, хто останнім часом відвідував Путіна, хто тиснув йому руку, вів з ним телефонні переговори, просив його про мир. Він хоче лише війни», – сказав Сибага. – Війна, і він сам зупиняться лише тоді, коли ми зупинимо його і змусимо прийняти справедливий мир».
Сибіга нагадав, що у вівторок сповнюється 1000 днів під початку повномасштабного вторгнення РФ, хоча загалом російська агресія проти України триває вже понад 10 років.
Міністр пояснив, «чому мир будь-якою ціною, а точніше, за рахунок Статуту ООН, не спрацює».
Справжній і справедливий мир можна досягти тільки силою, а не умиротворенням, наголосив він.
За словами Сибіги, Росія створює загрози глобальній безпеці, зміцнюючи військові союзи з такими державами-ізгоями, як Іран і КНДР.
Якщо їх не зупинити, Росія поширюватиме війну далі, додав міністр.
«Позиція України зрозуміла й добре відома, – зауважив він. – Це всеосяжний, справедливий і тривалий мир, заснований на Статуті ООН».
Він наголосив, що сама ця позиція лежить в основі української Формули миру.
За його словами План перемоги як інструмент для забезпечення дотримання Формули миру спрямований на те, щоб «зробити рішучі кроки й примусити Росію до справедливого і тривалого миру».
«Це концепція «мир через силу», і наші спільні зусилля допоможуть у цьому», – підкреслив Сибіга.
Він подякував міністрові закордонних справ Великої Британії Девіду Леммі, який головує на засіданні Радбезу, «за те, що визначив російську агресію пріоритетом для головування Великобританії в РБ».
Як повідомляв Укрінформ, Сибіга в понеділок бере участь у засіданні Ради Безпеки ООН з обговорення російської війни. Засідання, приурочене 1000 днів повномасштабного вторгнення, проходить під головуванням Леммі, чия країна головує в Раді Безпеки в листопаді.