1.5 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

Сибіга проведе низку зустрічей у Вашингтоні, але не поїде на засідання «Веймарського трикутника+»
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

У вівторок, 19 листопада, голова МЗС України Андрій Сибіга відвідає Вашингтон. Він виступить на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку, йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

«В американській столиці Андрій Сибіга проведе важливі зустрічі в Державному департаменті США та на Капітолійському пагорбі», – кажуть в МЗС.

У пресслужбі уточнили, що «Сибіга також візьме участь у спеціальних слуханнях Гельсінської комісії Конгресу США до 1000 днів повномасштабного російського вторгнення».

Водночас Сибіга не буде присутнім 19 листопада на зустрічі міністрів закордонних справ у Варшаві, яку скликав головний дипломат Польщі Радослав Сікорський, щоб, зокрема, обговорити ситуацію в Україні.

Минулого тижня Сікорський повідомив, що у Варшаві відбудуться переговори щодо війни РФ проти України у форматі «Веймарський трикутник+». Зазначалося, що на зустрічі будуть присутні представники Німеччини, Польщі та Франції, а також Італії і Великої Британії. Також буде присутня Кая Каллас, яка має стати новим високим представником Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки. Також Сікорський повідомляв, що серед запрошених є і Сибіга.

«На моє прохання запрошуємо главу МЗС України Андрія Сибігу. Ця остання справа (запрошення Сибіги – ред.) є ключовою. Це те, на чому наполягає Дональд Туск і що є політикою Польщі: нічого про Україну без України», – заявив Сікорський 16 листопада під час зустрічі з жителями Рокетниці Великопольського воєводства.

«Веймарський трикутник» – це неформальне міжнародне об’єднання Німеччини, Польщі та Франції, яке виникло в 1991 році. У рамках групи відбуваються численні зустрічі міністрів закордонних справ та глав держав. Метою групи було просування Польщі на шляху по вступу до Європейського Союзу й НАТО. Проте об’єднання продовжує існувати й після входження Польської Республіки до НАТО (1999) і ЄС (2004) та є однією з ініціатив з вироблення ідей ЄС.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини