2.6 C
Kyiv
П’ятниця, 20 Грудня, 2024

У Черкасах учні розробили текстурні фарби для незрячих | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

У Черкасах школярі створили фарби для незрячих. Команда учнів із гуртка робототехніки вирішила допомогти людям із порушенням зору малювати кольорами. Створили спеціальні різнофракційні фарби. Колір можна відчути на дотик. Аналогів такій фарбі не знайшли ні в Україні, ні у світі, йдеться у сюжеті 5 каналу.

Унікальні фарби створила команда школярів гуртка робототехніки AlterEgo черкаського ліцею “Перспектива”. Під час роботи над черговим проєктом вирішили допомогти незрячим відчути радість творчості і вигадали структурні фарби.

“Під час будкемпу дітям прийшла ідея зробити різнофракційні фарби і вони додали у фарбу пісок, навіть не пісок, а цукор. Тобто з пакетиків цукор додали у фарбу, перемішали і пробували малювати, не виходило, бо цукор випадав із фарби. Так вони шість днів працювали над ідеєю, над її розвитком. Коли повернулися з будкемпу, почалась робота над бюджетом та отриманням гранту, в сумі діти отримали 100 тисяч на реалізацію”, – розповіла керівниця команди Ліна Бондаренко.

У Черкасах учні розробили текстурні фарби для незрячих | Про Все  (provce.ck.ua)У Черкасах учні розробили текстурні фарби для незрячих | Про Все  (provce.ck.ua)

Отримали гроші і закипіла робота: удосконалювали формулу, просівали пісок та радились із людьми із порушенням зору, як покращити фарби. В результаті створили 55 партій, в кожній – 6 основних кольорів: білий без фракції, в кожному наступному більше піску, в чорному – піщинки найбільші.

Ці фарби помічні не лише для процесу малювання, а й для читання готових картин. У черкаській спеціалізованій школі, де і навчаються діти з повною або частковою втратою зору, з ентузіазмом сприйняли появу нових фарб. Кажуть, є потреба у посібниках із біології та географії, створених цими фарбами. Тоді легше вивчати, наприклад, організм людини чи мапи на географії.

60 літрів фарби, 40 кілограмів піску та 25 баночок клею пішло на три сотні тюбиків із фарбами. Але потреба в них велика, тож уже закінчуються. Діти шукають наступний грант, щоб зробити ще пакувань. Кажуть, аналогів їхній фарбі не знайшли ні в Україні, ні в світі.