2.1 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

Удар ракетою «Орєшнік» по Дніпру не свідчить про ризик застосування ядерної зброї
(www.ukrinform.ua)

Найпопулярніші

Удар балістичною ракетою «Орєшнік» по Дніпру та заяви російського диктатора Володимира Путіна не свідчать про серйозні зміни в ударних можливостях Москви або ризик застосування ядерної зброї.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.

Як зазначається, Путін посилив свою кампанію рефлексивного контролю, спрямовану на Україну та її західних партнерів, провівши 21 листопада демонстративний удар по Дніпру балістичною ракетою з використанням боєголовок, що розділяються. Він риторично пов’язав цю атаку з російським ядерним потенціалом, а ще відкрито пригрозив, що може атакувати держави, які підтримують українські удари по глибокому тилу РФ.

«Заява Путіна від 21 листопада демонструє, що постійне брязкання зброєю з боку Москви значною мірою залишається риторичним. Але ні вона, ні удар балістичною ракетою “Орєшнік” не є суттєвою зміною у можливостях російського удару чи ймовірності застосування ядерної зброї», – йдеться у зведенні.

Читайте також: МЗС України вже задіює механізми ООН та НАТО через застосування Росією міжконтинентальної зброї

Зазначається, що російські війська регулярно запускають по Україні балістичні ракети «Іскандер», гіперзвукові балістичні ракети «Кинджал», а також крилаті ракети Х-101, які здатні нести ядерний заряд.

Попередні атаки були спрямовані на промислові спроможності та об’єкти критичної інфраструктури, зокрема й у Дніпрі, що завдало значної шкоди.

Єдиною принципово новою характеристикою російських ударів по Дніпру 21 листопада була сама ракета «Орєшнік», яка розлітається на кілька частин, завдаючи більших уражень. РФ використала її для демонстрації сили та спроби підсилити ядерні погрози. Проте аналітики ISW зауважують, що Захід має ефективні механізми стримування подібних загроз, і це не має впливати на рішення союзників щодо підтримки України.

Також аналітики Інституту вивчення війни вважають, що Путін у своїй заяві від 21 листопада демонструє, що риторика Москви про ескалацію здебільшого залишається лише словами. Однак українські війська давно завдають ударів по окупованих територіях, які Кремль незаконно проголошує частиною Росії, включно з Кримом, анексованим у 2014 році. Аналітики зазначають, що Україна регулярно атакує Крим американськими ракетами ATACMS та британськими Storm Shadow, починаючи з квітня 2023 року.

В ISW зазначають, що риторика Кремля про «червоні лінії» постійно змінюється, що підриває її ефективність. Російська влада неодноразово погрожувала заходами у відповідь на підтримку Західними країнами України, але жодного разу не реалізувала обіцяного.

Читайте також: У Польщі кажуть про значну ескалацію Росією війни в Україні

Як повідомляв Укрінформ, за даними Повітряних сил ЗСУ, вранці 21 листопада росіяни запустили по Дніпру міжконтинентальну балістичну ракету, «Кинджал» та сім крилатих ракет Х-101, при цьому підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.

21 листопада Путін заявив, що російська армія вдарила по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності «Орєшнік», нібито, у відповідь на застосування американських і британських далекобійних ракет ЗСУ.

Президент Володимир Зеленський відреагував на заяву Володимир Путіна. Глава Української держави зазначив, що, визнавши факт використання нової балістичної ракети по Дніпру, Путін вдруге за цей рік масштабував війну та порушив Статут ООН.

У Міністерстві закордонних справ України назвали промову Путіна черговим визнанням провини у скоєнні злочину агресії проти України.

Укрінформ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини