1.5 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

військовий з Чернігова – про участь у Курській операції – ЧЕline |
(cheline.com.ua)

Найпопулярніші

Серпень 2024 року став відповіддю, на яку так довго чекали. Українська армія зробила сміливий крок уперед, перетнувши кордон ворога. Успішний наступ на ворожій території став не лише демонстрацією військової майстерності, але й символом незламної волі українців і відновлення справедливості. Серед тих, хто наближав цей історичний момент, був уродженець Чернігова, військовослужбовець із позивним «Дядя Гриша».

Його шлях у військовій справі розпочався у 2014 році. Тоді 20-річний воїн вирушив захищати Україну на східні рубежі. Перші бойові завдання він виконував у Донецькій області. А вже у 2022 році він став на оборону рідного Чернігова, а пізніше брав участь у бойових діях у Донецькій і Сумській областях. Нині «Дядя Гриша» спеціалізується на аеророзвідці та ударних безпілотниках.

Про те, що підрозділ, у якому служить військовослужбовець, відправляють на Курський напрямок, він дізнався під час відпустки у вересні цього року.

«Емоції були змішані, адже зрозумів, що вперше побуваю за кордоном, але є нюанс», — згадує він.

Перебуваючи місяць «за кордоном», команда військового виконувала завдання з ураження ворога за допомогою ударних дронів.

«Запам’яталося проходження самого кордону через КПП, а ще велика кількість КАБів, артилерії. А так треба швидко їздити по дорогах, щоб не наздогнали FPV», — ділиться «Дядя Гриша» своїми враженнями.

Чоловік зазначає, що в сучасній війні надважлива роль за технологіями і новітніми розробками. Мовляв, якщо спеціалізований підрозділ залишається без доступу до інтернету, то це величезна біда.

«Безнадійних ситуацій не було, хіба що загублена аптечка та ще деякі речі, але повернутись і забрати не було змоги, бо позиція вже була зайнята противником. Багато проблем було через погану роботу інтернету через Starlink», — розповідає військовий.

Утім, на війні техніка не завжди працює бездоганно, а сучасні технології, попри свою ефективність, потребують постійного обслуговування й уваги.

«Дядя Гриша» розповідає, що часто виникають ситуації, коли доводиться самостійно виправляти несправності обладнання.

«Часто виходив із ладу РЕБ, і доводилося його ремонтувати самим. Через велику кількість екіпажів ударних дронів є черга по польотах, і ти сидиш та дивишся, як хтось інший летить уражати ворога», — пояснює військовий, додаючи, що навіть у таких умовах завжди знаходився спосіб виконувати бойові завдання.

Військові операції на території ворога завжди мають свої особливості, і Курська операція не є винятком. Визначальною відмінністю цієї операції є те, що українські війська вперше виконують бойові завдання на території противника.

«Курська операція відрізняється від інших тим, що ми ведемо бойові дії на території противника. А це своя специфіка, своя небезпека і інший формат війни», — зазначає він.

Курська спецоперація стала своєрідним феноменом російсько-української війни і вже увійшла в світову історію як сміливий крок наших військових саме на території Росії. І важливо розуміти і пам’ятати, що цю новітню історію в обгорілій книзі реальності пишуть власною кров’ю українські захисники. Ці виклики – частина боротьби за майбутнє країни, що потребує згуртованості та рішучості для досягнення Перемоги.

Іра Пономаренко

Робота над цим матеріалом стала можливою завдяки проєкту Fight for Facts, що реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

ЧEline

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини