3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Сирський пішов в інформа­ційний контрнаступ. Білий та чорний списки головкома ЗСУ
(apostrophe.ua)

Найпопулярніші

На тлі важкої ситуації на фронті головком ЗСУ Олександр Сирський вирішив провести декілька медіа-заходів, щоб дати бій ще й на інформаційному фронті. Так, 11 листопада, після публічного скандалу навколо блогера і волонтера Сергія Стерненка (той звинувачував Сирського в помсті та намаганні мобілізувати Стерненка), Сирський провів з ним зустріч, оголосивши про неї публічно. Вже 24 листопада головнокомандувач Збройних сил України зустрівся з військовими експертами та цивільними блогерами, які висвітлюють військові теми. Таким чином Сирський показав свій так би мовити “білий список” блогерів. Паралельно він також провів зустріч із західними журналістами. У новій медійній тактиці Сирського розбирався «Апостроф».

Зустріч з «агентурою»

Як відомо, 11 листопада головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський після публічного скандалу провів зустріч з відомим блогером та волонетером Сергієм Стерненком та його соратниками.

“Учасники розмови погодилися, що такі зустрічі є корисними, з огляду на можливість конструктивної дискусії. Така практика у подальшому сприятиме нівелюванню деструктивного впливу противника на особовий склад та українське суспільство”, — заявили тоді у Генштабі.

На цьому Сирський вирішив не зупинятись і 24 листопада зустрівся з військовими та цивільними блогерами, які висвітлюють тему війни.

«Привернення ними уваги до актуальних проблем у Силах оборони допомагає швидко реагувати та шукати відповідні шляхи вирішення. Ми відверто обговорили ситуацію на фронті. Детально зупинилися на питаннях необхідності реформування Збройних Сил, створення нових бригад, заміни комбригів та багатьох інших питаннях, які хвилюють суспільство»,написав на своїй сторінці у Facebook Сирський і наголосив, що подібні зустрічі відбуватимуться й надалі.

На світлинах, які розмістив Сирський, коментатори пізнали Сергія Кузана, Мирослава Гая, Кирила Сазонова, Тарас Березовця, Олександра Мусієнка, Дениса Поповича.

Але зразу ж після цієї зустрічі у медіасередовищі спалахнув скандал. Обурення викликало те, що на цій зустрічі були відсутні люди, які активно критикують головкома ЗСУ, наприклад журналіст Юрій Бутусов, нардепка Мар’яна Безугла тощо.

Сама Безугла з приводу цієї зустрічі головкома написала коротко і в’їдливо: «Розкрив агентуру».

З ними некомфортно

Чому на зустріч не запросили Юрія Бутусова? Це питання, судячи з коментарів під постом Сирського, стало найгострішим.

Військовий експерт Іван Ступак, який, до речі, теж до «агентури» Сирського не увійшов, відповів на це питання дуже просто.

«На цю зустріч запросили тих людей, з ким Сирському комфортно, – каже Ступак в розмові з «Апострофом». – Ви ж не будете кликати на день народження людей, які вам неприємні. Юрій Бутусов почав би досить емоційно задавати гострі запитання. Головкому з ним було б некомфортно».

«Мене теж не запросили і я не ображаюсь. Хотів би я сходити? Так», – говорить Іван Ступак.

У самого Юрія Бутусова претензій до зустрічі головкома з медійними персонами нема. У нього інше питання.

«Чому Сирський зустрічається з медійними персонами, які створюють суспільну думку і не зустрічається з тими, хто робить війну: командирами бригад, командирами батальйонів? Бо саме виходячи з їхніх позицій треба впроваджувати реформи, здійснювати кадрову політику і оборонну політику, змінювати стратегію і тактику дій на фронті», – сказав журналіст у коментарі.

На думку Івана Ступака, на зустріч з головкомом можна було б запросити і Костянтина Машовця.

«Він публікує дуже докладну та зважену аналітику буквально по усім напрямкам фронту. Я навіть дивуюсь, як він це ретельно робить. Але його теж на зустріч не запросили», – дивується експерт.

«Мене не запрошували, й навіть, якби запросили, то я навряд чи пішов би, бо зараз хворію…, – сказав в коментарі «Апострофу» Костянтин Машовець. – До цієї зустрічі ставлюсь нейтрально, чи потрібні вони Сирському – краще питати у нього самого чи у його пресслужби».

«Наскільки такі зустрічі потрібні «блогерам чи активістам», за них я казати не можу. Особисто для мене – було би цікаво…» – додав Машовець.

Для чого Сирський провів зустрічі

Іван Ступак вважає, що термінові зустрічі Сирського із Стерненком, а потім з блогерами свідчать про провал в комунікації.

«З одного боку начебто все правильно, зібрали блогерів, що пишуть про війну, прояснили проблемні питання, які накопичились. Але, з іншого боку, це могла б робити преслужба Міноборони регулярно без залучення головкома, – пояснює Ступак. – У Сирського нема обов’язку зустрічатись з блогерами, в нього є справи на фронті. Це свідчить про те, що його пресслужба не працює».

Нардепка Мар’яна Безугла вважає, що Олександр Сирський провів зустріч з блогерами для того, щоб “замазати їх у свій бруд”.

Журналіст Юрій Бутусов каже, що головком зустрівся не з тими з ким було би потрібно.

«Мова йде про те, що люди, які ухвалюють рішення на війні, вважають, що джерелом критики стану в армії є якісь блогери, представники громадянського суспільства, тобто люди, в яких акаунт з великою кількістю підписників. Вони думають, що вся критика влади йде від тих, у кого є рейтинг у соцмережах. А це не так, – пояснює журналіст у коментарі. – Основним джерелом критики ситуації на фронті в Силах оборони є військовослужбовці, які безпосередньо виконують бойові завдання, саме вони передають свою інформацію тим, у кого є медійний вплив, і хто, на відміну від військовослужбовців, має право озвучувати проблему, бо військовослужбовці не можуть цього робити публічно, оскільки є велика кількість обмежень на рівні закону. Тому й треба більше приділяти увагу саме їм».

Як комунікувати

«Щоб не виникало провалу в комунікації з суспільством, а потім не виникало скандалів у Сирського, повинна гарно працювати пресслужба. На мою думку, пресслужба повинна реагувати на виклики. Якщо виникають якісь гострі питання, треба одразу їх знімати, проводячи брифінги, на які запрошувати журналістів та блогерів, які б ставили запитання. На мій погляд, це могло б знімати напругу, журналісти отримували б достовірну інформацію, звичайно, яку можна довести», – каже Іван Ступак.

Але, за словами Ступака, пресслужба Сирського так працювати не звикла.

«Їм простіше, щоб журналісти звертались з офіційними запитами, які потім відпрацьовуються, вивіряється кожна кома і узгоджуються в декілька етапів. А поки все відпрацюють, то, як кажуть, поїзд вже проїхав», – пояснює експерт.

До речі, готуючи цю публікацію, «Апостроф» зателефонував начальнику Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України, полковнику Богдану Сенику та попросив прокоментувати, яким чином підбирались блогери для зустрічі з головкомом. У відповідь пан полковник порекомендував звернутись до пресслужби з офіційним запитом.

Апостроф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини