Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим зустрілася з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем у середу, пише Reuters з посиланням на офіс Юна.
«Ні урядові Південної Кореї, який планує постачання зброї в Україну», – було написано на плакаті, який тримала невелика група протестувальників, що зібралася біля офісу Юна в столиці.
Очікувалося, що Умєров поділиться розвідданими про розгортання військ Північної Кореї в Росії і попросить Південну Корею підтримати військові зусилля України.
Раніше видання South China Morning Post повідомило, що українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим має намір відвідати Південну Корею з проханням про військову допомогу.
Візит відбувається приблизно через місяць після того, як президент України Володимир Зеленський під час телефонних переговорів з Юном оголосив про плани Києва направити делегацію до Південної Кореї.
Юн також заявляв, що Сеул може розглянути можливість надання Україні військової підтримки залежно від рівня військової співпраці між Пхеньяном і Москвою.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
За останніми даними Пентагону, Росія залучила понад 12 000 військових з КНДР для підтримки свого вторгнення в Україну. Однак Міноборони США наразі не підтверджує перебування північнокорейських сил на території України.
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. Але нагадав про договір щодо стратегічного партнерства з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».