Переговори в західному розумінні, засновані на довірі та чесному пошуку компромісів, із Путіним та Кремлем неможливі, вважає колишній посол США у Москві Джон Салліван.
«Нам треба говорити з росіянами, треба викладати їм (наші позиції) і, що важливо, слухати, що вони говорять нам, але це не переговори! Що говорить Путін, на які компроміси він готовий? Ні на які! Він ніколи не піде на поступки щодо його військових цілей, тобто «денацифікації та демілітаризації» України», – сказав Салліван Бі-Бі-Сі.
Путін може погодитися на припинення вогню, якщо ситуація на фронті змусить його шукати перепочинку, але це буде лише перепочинок, вважає дипломат.
Колишній спецпредставник Держдепартаменту з питань України та колишній посол США в НАТО Курт Волкер також вважає, що проблема в переговорах з Путіним у тому, що його вимоги – захоплення України, і ніщо інше його не влаштує. Україна та Захід мають виступати з позиції сили щодо Росії та змусити Путіна зупинити війну, надавши Києву все, що для цього необхідно, сказав Волкер в інтерв’ю виданню «Медуза».
Обраний президент США Дональд Трамп раніше заявляв, що прагне якнайшвидше покласти край війні, яку Росія веде проти України, але не пояснював, як це можна зробити.
27 листопада Трамп запропонував кандидатуру Кіта Келлога на посаду спецпосланця з питань України та Росії. У червні 2024 року Келлог представив план завершення війни між двома країнами, згідно з яким Київ отримуватиме озброєння лише за умови початку переговорів із Москвою. У разі відмови Росії від переговорів передбачене посилення військової допомоги Україні. План також передбачає припинення вогню на всій лінії фронту під час переговорів.
Минулого тижня агентство Reuters із посиланням на джерела, серед яких, як стверджується, п’ять чинних і колишніх російських високопосадовців, повідомляло, що Путін готовий обговорювати з Трампом після його вступу на посаду президента можливість припинення вогню в Україні і, зокрема, готовий погодитися на заморожування війни на поточній лінії фронту, але не має наміру відмовлятися від більшої частини окупованих Росією українських територій, а також наполягає на тому, що Україна не має вступити до НАТО.
У Кремлі, коментуючи цю публікацію, заявили, що Путін відкритий до переговорів, але не погоджується на заморожування лінії фронту.
28 листопада заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив офіційній агенції «РИА Новости», що Москва піде на врегулювання конфлікту в Україні шляхом переговорів, якщо США та Захід визнають безальтернативність «мирної пропозиції президента Путіна». Переговорів не буде, якщо Захід далі постачатиме Україні зброю, додав він.
У Києві неодноразово заявляли, що не можуть погодитися з будь-якими територіальними поступками чи заморожуванням конфлікту. Таке заморожування, за словами української влади, лише допоможе Росії краще підготуватися до нового нападу.