Громадянин Болгарії, якого у Великій Британії звинувачують у шпигунстві на користь Росії, обговорював у текстових повідомленнях можливість вбивства журналіста-розслідувача Христо Грозєва, повідомила прокурорка Елісон Морґан на суді в Лондоні 28 листопада.
За її словами, група громадян Болгарії, звинувачених у шпигунстві на користь Росії, стежила за Грозєвим, який раніше працював у розслідувальному проєкті Bellingcat.
Як заявила прокурорка, один зі звинувачених – Орлін Русєв, який визнав провину в шпигунстві, обмінювався повідомленнями зі ймовірним керівником мережі – громадянином Австрії Яном Марсалеком, в яких вони обговорювали викрадення або вбивство Грозєва, передає болгарська служба Радіо Свобода.
28 листопада стало відомо, що двоє громадян Болгарії зізналися у шпигунстві на користь Росії в ході судового процесу в Лондоні.
Один із них, 46-річний Орлін Руcєв, як вважає обвинувачення, керував групою шпигунів, які працювали на Москву. Завдання він, ймовірно, отримував від австрійського бізнесмена Яна Марсалека, який втік до Росії.
П’ятьох болгар заарештували в Англії у 2023 році. Британське слідство заявило, що вони шпигували на користь Москви щонайменше три роки. Згодом у тій же справі заарештували ще одного підозрюваного. З усіх обвинувачених провину, крім Русєва, визнала лише одна людина, Бізер Джамбазов.
За даними слідства, Русєв був завербований Марсалеком, який працював на російську розвідку. Шпигунство група вела не тільки у Великій Британії, а й у Німеччині, передає журнал Der Spiegel. Болгарин був знайомий з Марсалеком по роботі в основі платіжної системи Wirecard.
Русєв зізнався у роботі на Росію у Центральному кримінальному суді Лондона ще на початку листопада. Відомо про це стало на засіданні у справі ще трьох обвинувачених, 33-річної Катрін Іванової, 30-річної Вані Габерової та 39-річного Тихомира Іванчева. Вони провину не визнають. Окрім шпигунства, Іванову звинувачують ще й у використанні підроблених документів. Це вона теж заперечує, повідомляє болгарська служба Радіо Свобода.