3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

​Повернення на службу після першого СЗЧ: у ДБР озвучили алгоритм дій
(apostrophe.ua)

Найпопулярніші

Якщо військовослужбовець самовільно залишив своє місце проходження служби і повертається до своєї військової частини, а на нього вже відкрито кримінальне провадження, що робити в такому випадку, чи є якась процедура дій.

На ці питання в ефірі телемарафону відповіла радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сап’ян та назвала відповідний алгоритм повернення військовослужбовця, який пішов у СЗЧ.

Сап’ян наголосила, що основна мета цього закону, який набуває чинності, створити можливості для військовослужбовців, які пішли в СЗЧ чи дезертирували, але повернутися до 1 січня 2025 року в частини та продовжити цю службу без докорів сумління і конфліктів із законодавством України.

Алгоритм дій саме повернення такий:

  • Якщо ви пішли в СЗЧ як військовослужбовець або дезертирували, у вас є можливість повернутися у військову частину (орієнтовно, наприклад, кінець листопада – перший день січня нового року) за місяць.
  • Після того, як ви повертаєтеся на місце своєї служби чи до військової частини, командир цієї військової частини має 72 год, це приблизно три доби, продовжує дію контракту, або поновлює вас на службі.
  • Якщо людина пішла в СЗЧ і це фіксується військовою службою правопорядку, доходить до органів досудового розслідування, то всі пільги й виплати автоматично блокуються. Але тут командир військової частини зобов’язаний за ці 72 год поновити повністю військовослужбовця. Також поновлюються грошові, продовольчі та речові виплати й всі інші, до того ж – пільги та соціальні гарантії.
  • Далі командир військової частини після того, як військовослужбовець повертається на місце служби у свою військову частину, зобовязаний написати листа й повідомити орган досудового розслідування або військову службу правопорядку, або і того, й іншого про те, що військовослужбовець повернувся захищати кордони країни та Батьківщину.

Втім, радниця назвала й відмінності, які можуть бути у випадку повернення з СЗЧ.

“Одна справа, коли людина фігурує в кримінальному провадженні, яке розслідує ДБР. Інша справа, коли таке провадження ще не відкрито за фактом СЗЧ чи дезертирства. Попри факт кримінального провадження, командир військової частини, куди повертається людина, яка самовільно залишила частину, зобовязаний поновити контракт або поновити на службі з відповідними виплатами і пільгами. А саме кримінальне провадження, якщо людина повертається до виконання своїх обов’язків, буде закрите”, – пояснила Сап’ян.

Що ж станеться з тими, хто не повернеться до 1 січня 2025 року? Тоді алгоритм наступний:

  • триватиме низка процесуальних заходів;
  • встановлюватиметься, де саме знаходиться людина, яка пішла в СЗЧ;
  • проводитимуться роз’яснювальні роботи;
  • створюватимуться максимальні передумови для того, щоб вона повернулася в свою частину і до військової служби.

Водночас Сап’ян наголосила: в разі, якщо людина не піде на ті компроміси, які пропонують зміни в законодавстві, то може позбутися волі на термін 5-7 років.

Як відомо, 28 листопада президент України Володимир Зеленський підтримав право громадян на добровільне повернення на службу у разі самовільного залишення військової частини або дезертирства, які згодом заявили про бажання продовжити службу.

Апостроф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини