Ізраїльські військові залишатимуться в Газі кілька років, воюючи проти нових бойовиків «Хамасу», і зможуть відповідати за доставку гуманітарної допомоги в анклав, зазначив міністр продовольчої безпеки Ізраїлю і член ізраїльського кабінету безпеки Аві Діхтер.
«Я думаю, що ми залишимося в Газі надовго. Я думаю, що більшість людей розуміє, що (Ізраїль – ред.) буде роками перебувати в ситуації, подібній до ситуації на Західному березі річки Йордан, коли (армія – ред.) входить і виходить і, можливо, залишається вздовж коридору Нецарім», –сказав Діхтер.
Діхтер, колишній керівник ізраїльської служби внутрішньої безпеки «Шин-Бет», зазначив, що «Хамас» все ще має певний військовий потенціал, оскільки Ізраїль «не дістався до кожного окремого місця в усій Газі».
«Ми знаємо, що («Хамас» – ред.) завербував більше людей… У них менше можливостей, але у них є нові люди», – додав він.
Раніше Ізраїль схвалив угоду про припинення вогню з «Хезболлою» (угрупованням, визнаним терористичним у США, натомість у ЄС терористичним вважають лише його збройне крило) у Лівані. Однак, відповідатиме силою у випадку порушення домовленостей, заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу.
Військово-політичний кабінет Ізраїлю вже затвердив угоду про припинення вогню в Лівані, вона набуде чинності в середу, 26 листопада.
Раніше ізраїльські чиновники заявляли, що «угода про припинення війни наближається, хоча деякі питання залишаються невирішеними». Два високопоставлених ліванських чиновників висловили стриманий оптимізм, навіть попри те, що Ізраїль продовжує обстріли з авіації, а «Хезболла» – ракетні удари.
7 жовтня 2023 року ХАМАС напав на Ізраїль, вбивши близько 1200 людей та захопивши близько 250 заручників, понад сотня з яких й досі перебувають у полоні.
Ізраїль у відповідь розпочав військову операцію проти бойовиків. Згодом конфлікт поширився на Ліван – ЦАХАЛ почав також знищувати також бойовиків «Хезболли», які пообіцяли боротись проти Ізраїлю через його військову операцію в Секторі Гази.
Угруповання «Хезболла» є водночас і політичною партією в Лівані, і збройним угрупованням. США визнали терористичною організацією всю структуру «Хезболли», у Євросоюзі терористичним вважають лише воєнізований підрозділ.