Парламент Великої Британії проголосував за ухвалення законопроєкту про «асистоване вмирання», тобто про дозвіл евтаназії для невиліковно хворих людей. За нього проголосували 330 депутатів, проти – 275.
Це ще не означає негайного ухвалення закону. Протягом кількох місяців парламентські комісії вивчатимуть і доопрацьовуватимуть його перед повторним розглядом.
Голосуванню в парламенті передували напружені дебати, що тривали понад пʼять годин. Противники законопроєкту висловлювали побоювання, що невиліковно хворі люди проситимуть про евтаназію не за власним бажанням, а щоб не бути тягарем своїм родичам або позбавити їх витрат на догляд за хворим. Вони пропонували не легалізувати евтаназію, а розвивати паліативну допомогу, щоб полегшувати страждання тих, хто помирає.
Проєкт закону передбачає надати право на допомогу в відході з життя громадянам, старшим за 18 років, які страждають на невиліковні захворювання і зазнають страждань. Лікар має підтвердити, що пацієнт невиліковно хворий і очікувана тривалість його життя – не більше ніж півроку. Його прохання про евтаназію мають схвалити два лікарі та суддя. Пацієнт має бути в змозі самостійно прийняти смертельний засіб у вигляді розчину або сиропу.
Евтаназія – допомога у відході з життя невиліковно хворій людині на її прохання – легальна в Австрії, Бельгії, Канаді, Канаді, Люксембурзі, Нідерландах, Новій Зеландії, Іспанії та Швейцарії, а також у деяких штатах США й Австралії.