3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Як гігієна впливає на ваш загальний стан здоров’я
(galka.if.ua)

Найпопулярніші

Більшою мірою стан фізичного та ментального здоров’я залежить від здатності піклуватися про себе. Гігієна — один з проявів такої здатності. Вона включає піклування про чистоту та здоров’я тіла, забезпечення психічного та психологічного добробуту, підтримання простору проживання у відносному порядку.

Збої у гігієнічних звичках впливають на стан майже відразу. Візуально це буде помітно за такими ознаками: закінчилася зубна паста, а нового тюбика немає, безлад у робочій зоні, накопичення брудного посуду, нездатність прийняти душ чи помити волосся. Іноді такі речі свідчать навіть про ментальні захворювання.

Зв’язок гігієни та фізичного здоров’я

Кожна доросла людина має хоча базово піклуватися про себе:

  • мити руки після перебування у публічних місцях;
  • купатись 1–2 рази на день (залежно від погоди, рівня активності та самопочуття);
  • мити шкіру голови та волосся за потреби;
  • підстригати нігті на руках та ногах;
  • чистити зуби двічі на день (зубна паста має відповідати стану ротової порожнини);
  • правильно та збалансовано харчуватися;
  • достатньо спати вночі;
  • вибирати та носити комфортний, м’який та відповідний погодним умовам одяг;
  • підтримувати базову фізичну активність (прогулянки на свіжому повітрі, тренування у спортивному залі, танці тощо).

Це тільки основа. Якщо людина має хронічні або гострі захворювання шкіри, внутрішніх органів, вона має також приймати ліки та регулярно відвідувати лікаря, проходити спеціальні процедури.

Якщо ігнорувати потреби та стан власного тіла, воно починає слабшати, частіше хворіє, не може забезпечувати повноцінне життя.

Вплив гігієни на ментальне здоров’я

Душевні переживання, тривожність, пригніченість, нездатність пережити травматичний досвід — все це також може викликати проблеми з гігієною. Проте цей принцип працює і навпаки. Перебуваючи серед безладу, який людина просто не має ресурсу контролювати (всю себе вона «витрачає» на те, щоб утримати відносно нормальний психічний стан), вона повністю втрачає відчуття контролю над своїм життям. Чистота стає неважливою для неї, людина просто не звертає на неї уваги.

В таких випадках потрібно звернутися до терапевта та попросити близьких про допомогу в елементарних побутових речах. Якщо мити посуд чи викидати сміття з другом, це здаватиметься не таким важким тягарем.

Деякі гігієнічні процедури мають терапевтичний ефект. Наприклад, тепла ванна допомагає розслабитися після важкого дня, зменшити рівень кортизолу (гормону стресу) та покращити якість сну. Турбота про себе через догляд за шкірою чи волоссям може стати способом зняття напруги та перезавантаження.

Реклама





Galka.if.ua

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини