2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

«Солдати КНДР вже забезпечують агресію проти України»: інтерв’ю з представником ГУР
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Влітку 2023 року міністр оборони Росії, тоді це Сергій Шойгу, вперше з часів розпаду СРСР поїхав з візитом у КНДР. Згодом РФ отримала північнокорейські артилерійські боєприпаси, балістичні ракети, а вже цього року у зоні бойових дій з’явилися солдати армії Північної Кореї. Андрій Черняк, представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України, розповів проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії про окремі деталі співпраці двох режимів.

– Яку роль наразі виконують північнокорейські солдати на території РФ, яким чином відбувається їхнє навчання, злагодження з російськими підрозділами та якими можуть бути шляхи їх використання російським командуванням?

– Варто зазначити, що ті 11 тисяч північнокорейських військових, які зараз перебувають на території Російської Федерації, хоч по кількості їх небагато, але вони все-таки становлять небезпеку. Вони становлять небезпеку і для України, і для того регіону, звідки приїхали. Нам поки що невідомо, в якій ролі вони будуть брати участь у бойових діях, але ми розуміємо, що ті солдати, які залишаться живими і повернуться на територію Північної Кореї, це вже будуть люди, які навчені правилам сучасної війни.

Андрій Черняк, представник Головного управління розвідки МОУ

– Ми знаємо, що на тих полігонах у Курській області, де зараз перебувають північнокорейські військовослужбовці, вони проходять як загальну військову підготовку, так і специфічну підготовку як оператори БПЛА. Після того, як вони повернуться додому, це будуть навчені фахівці, які, по-перше, самі розуміють, як керувати БПЛА. По-друге, це вже будуть інструктори. 11 тисяч, чи скільки їх там повернеться, інструкторів, які зможуть навчити мільйонну північнокорейську армію новим умовам ведення війни, новим умовам ведення бойових дій.

Кім Чен Ин під час тестувань дронів-камікадзе у Північній Кореї

Кім Чен Ин під час тестувань дронів-камікадзе у Північній Кореї

– Це небезпека для регіону. Це небезпека для Південної Кореї, це небезпека для Японії, це небезпека для всіх демократичних країн, які перебувають у цьому регіоні. Ми це теж розуміємо.

– Щодо України, якою може бути їхня роль на полі бою?

2 тисячі передано в бойові підрозділи

– Зараз в оперативному резерві є 9 тисяч північнокорейських військовослужбовців, 2 тисячі передано в бойові підрозділи. Тут є три варіанти розвитку подій. Або вони будуть брати участь в активних бойових діях на території України. Або вони будуть брати участь в активних бойових діях на території Росії, на території Курщини. Або вони залишаться в оперативному резерві на другій лінії оборони, що в принципі для України теж становить небезпеку. Чому? Тому що це дасть можливість звільнити певну кількість російських військовослужбовців, які будуть залучені до ведення активних бойових дій.

Це фото оприлюднило KCNA 4 жовтня 2024 року. Момент тренування північнокорейських спецпризначенців у невідомому місці

Це фото оприлюднило KCNA 4 жовтня 2024 року. Момент тренування північнокорейських спецпризначенців у невідомому місці

– Ці 2 тисячі, які вже перебувають у бойових підрозділах, чи є розуміння, в яких саме і які завдання виконують?

– Ми знаємо, що 2 тисячі військовослужбовців направлені до бригади морської піхоти та дивізії повітряно-десантних військ. Якщо вони вже потрапили в ті підрозділи, які ведуть активні бойові дії, значить ми можемо з упевненістю сказати, що вони теж уже долучилися до ведення бойових дій. Можливо, вони не на першій лінії. Можливо, вони не на передових позиціях, але вони все одно забезпечують агресію проти України, забезпечують вбивство українських військовослужбовців.

– Видання Bloomberg писало про те, що КНДР може відправити у Росію до 100 тисяч своїх військовослужбовців. Чи є у вас відповідна інформація?

Вони можуть збільшити свій контингент до 100 тисяч

– Безумовно, є вірогідність того, якщо вже Північна Корея втягнута у війну, в активні бойові дії, то вони можуть збільшити свій контингент. Ми не виключаємо такої можливості і за оцінками Головного управління розвідки так, це справді може бути до 100 тисяч. Як це буде відбуватися? Я думаю, що там будуть якісь домовленості, що Північна Корея зможе виторгувати у російської влади, у Путіна. Чи це буде технологія, чи це буде харчування, чи це буде якесь новітнє озброєння. Вони просять все. Я думаю, що відповідно до цього будуть і якісь надходження особового складу.

Це фото оприлюднило KCNA 21 листопада 2024 року. Кім Чен Ин з військовослужбовцями армії КНДР

Це фото оприлюднило KCNA 21 листопада 2024 року. Кім Чен Ин з військовослужбовцями армії КНДР

The Wall Street Journal написали, що військами КНДР у Росії керує генерал Кім Йон Бок. Яка у вас є інформація щодо управління північнокорейським солдатами?

– За нашою інформацією, справді, контингентом північнокорейських військ в Росії командує три генерали. Їх максимально приховують, їх максимально охороняють. Вони в закритих таборах, для них проводиться підготовка, але їх максимально намагаються заховати від усіх.

Яка є інформація щодо того, чим Росія віддячує КНДР за таку залученість у війну проти України? Мова йде про технології?

– Мова може йти абсолютно про все. Коли були переговори про те, щоб Північна Корея надавала своїх військовослужбовців, своє озброєння і техніку, вони просили в Росії абсолютно все. Це починалося від якихось ядерних технологій і закінчувалося елементарним постачанням рису, продовольства і всіх необхідних товарів.

Влітку цього року Росія і Північна Корея підписали договір про «всеосяжне стратегічне партнерство»

Влітку цього року Росія і Північна Корея підписали договір про «всеосяжне стратегічне партнерство»

– Ми чудово розуміємо, в яких умовах живуть у Північній Кореї, тому їм треба абсолютно все. Вони можуть поділитися людьми, яких, в принципі, їм не шкода. Так само як росіянам не шкода своїх людей. Вони можуть поділитися якоюсь зброєю. Натомість вони дають людей і потім отримують висококласних підготовлених фахівців для того, щоб вони навчили мільйонну армію вести бойові дії в сучасних умовах.

– Є багато свідчень про застосування Росією проти України північнокорейських балістичних ракет KN-23, про яку кількість йдеться?

– На сьогодні ми маємо інформацію про те, що Росія застосувала проти України близько 60 північнокорейських ракет. Їх точність, в принципі, не дуже висока. Ми розуміємо, що ті технології, за якими їх виготовляли, вони застарілі.

Уламки північнокорейської ракети у Харкові, 2 січня 2024 року

Уламки північнокорейської ракети у Харкові, 2 січня 2024 року

– З іншого боку вони все-таки становлять небезпеку, тому що загинути від ракети виробництва 24 року, чи загинути від ракети, яка була виготовлена за старими технологіями різниці немає. Ці ракети, ці поставки становлять теж дуже серйозну небезпеку для промисловості України, для населення України, абсолютно для всіх.

– Щодо артилерійських боєприпасів, наскільки Росія залежна від постачань з КНДР? Чи є тут потенціал для збереження обсягів співпраці чи навіть її нарощення?

– Якщо говорити про артилерійські боєприпаси, це мільйони. Ми постійно бачимо переміщення вантажів, контейнерів. Не виключаємо, що там можуть бути артилерійські боєприпаси, які Північна Корея виготовляє, які вже містяться в неї на складах. Так, це теж величезна небезпека для України, тому що окрім того, що Росія має свій військово-промисловий комплекс, вона має свої потужності, вона ще користується тими боєприпасами, які надходять з Північної Кореї.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини