У Німеччини є «певне бачення» щодо правильності того, чи надавати окремі системи озброєння Україні, заявив під час пресконференції 2 грудня в Києві канцлер Олаф Шольц, відповідаючи на запитання про те, як він може пояснити українцям, чому Німеччина не виконує два найважливіші запити України, зокрема щодо надання далекобійний ракет Taurus.
«Щодо окремих систем озброєння, ми маємо певне бачення щодо того, чи правильно їх надавати, чи ні. Це пов’язано з дальністю дії і необхідністю контролювати наведення на ціль, тому ми відмовилися, але це не зменшує нашої підтримки, яка є дуже комплексною і для мене важливо сказати, що вона залишатиметься комплексною і надалі», – зазначив Олаф Шольц.
За його словами, Німеччина надає Україні найбільшу військову допомогу серед країн Європи і продовжить це робити надалі. Також канцлер перелічив, яке озброєння його країна постачає українській армії.
«Те, що ми постачаємо, це не лише засоби протиповітряної оборони, але й дуже небезпечне озброєння, реактивні системи залпового вогню, артилерійські системи, які досягають дуже далеких дистанцій, і все необхідне для боротьби з танками і всіма іншими видами бронетехніки. Ми навіть подбали про те, щоб у багатьох місцях були ремонтні центри», – заявив канцлер, який перебуває в Києві з візитом.
Чи ставиться він із розумінням до аргументів німецького канцлера не надавати ракети Taurus, і як би вони змінили ситуацію на полі бою, відповів журналістам Володимир Зеленський.
«У нас є з Олафом дуже багато спільних поглядів на деякі питання. Є різні погляди на деякі. Ми працюємо постійно над тим, щоби в питанні Taurus у нас було більше спільного. Це виклик для нас, в принципі, далекобійна зброя. Ви про це багато чули. Ми працювали над позицією Німеччини, Сполучених Штатів, Франції, Британії. Як би нам це допомогло? Військові цілі Російської Федерації ми могли би вражати більше», – зазначив Володимир Зеленський.
Президент України також подякував Олафу Шольцу за вже надану допомогу, зокрема, щодо посилення ППО.
Читайте також: Шольц пояснив, чому говорив із Путіним, і визнав, що погляди Кремля на Україну не змінилися
Канцлер Німеччини Олаф Шольц 19 листопада підтвердив своє рішення не надсилати німецькі крилаті ракети великої дальності Taurus в Україну, зазначивши, що Німеччина є найбільшим прихильником Києва в Європі і залишатиметься ним, але важливо «робити все, що ми робимо, з розсудливістю».
«На мій погляд, постачання крилатих ракет було б помилкою з багатьох причин», – додав він, згадавши небезпеку того, що це наблизить Німеччину до прямого конфлікту з Росією.
У Німеччині відмова Шольца надати Києву ракети Taurus викликає суперечки навіть у його власній трипартійній коаліції із «Зеленими» і ліберальними «Вільними демократами» (FDP).
Taurus – німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими. Вони призначені для високоточних ударів й ураження високозахищених і заглиблених цілей, без заходу літака-носія в зону ППО противника.