Сполучені Штати Америки стурбовані у зв’язку з політичним загостренням в Південній Кореї, де президент оголосив про введення воєнного стану. Однак лишаються відданими союзним відносинам з цією країною.
Про це заявив під час брифінгу у Вашингтоні заступник речника Державного департаменту США Ведант Пател, повідомляє “Укрінформ”.
Посадовець зазначив, що американська сторона прагне співпрацювати із колегами в Сеулі на всіх рівнях. А держсекретар США Ентоні Блінкен, який зараз перебуває з візитом у Брюсселі на міністерській зустрічі НАТО, проінформований про ситуацію.
“Із серйозним занепокоєнням спостерігаємо за останнім розвитком у Республіці Корея. Також уважно стежимо за тим, як розгортаються події на місці”,- сказав представник зовнішньополітичного відомства США.
Разом з тим Пател додав, що політична криза не вплине на союзні відносини з Республікою Корея. А цей альянс він назвав “залізним”. Також політик висловив очікування з американського боку, що всі політичні суперечки в Південній Кореї вирішаться мирно, на основі принципів верховенства права.
Нагадаємо, у вівторок, 3 грудня, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив про запровадження надзвичайного воєнного стану. Нібито це було необхідно задля захисту конституційного ладу країни, якому загрожує опозиція.
Згодом стало відомо, що причиною введення в Південній Кореї воєнного стану є скандал навколо першої леді Кім Кеон Хі, дружини президента Юн Сок Йоля.
Потім депутати парламенту Південної Кореї ухвалили постанову, якою вимагається скасувати воєнний стан.
Пізніше в місцевих ЗМІ з’явилася інформація, що президент Південної Кореї Юн Сок Йоль пообіцяв скасувати воєнний стан на засіданні уряду.