2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Жорсткі правила пересування на велосипедах існували в Чернігові наприкінці ХІХ століття
(cheline.com.ua)

Найпопулярніші

Більш ніж століття тому Чернігів був зовсім не таким, яким звикли його бачити сучасники. Більшість міської забудови була дерев’яною й одноповерховою. Замощеними були вулиці переважно в центрі, де були зроблені тротуари і покладена бруківка. А подалі від центру дороги вже були ґрунтові. Розбудова Чернігова відбувалася більше в північному напрямку і східному – на Бобровиці.

«Переважно містом люди пересувалися гужовим транспортом, тобто на возах, бричках або верхи.

Користувалися люди велосипедами. У 1903-1904 роках міська влада розробляла правила їзди на велосипедах. У червні 1903 року міська Дума ухвалила ці правила. Для поїздки на велосипеді треба було мати свідоцтво на керування від міської управи, номер, що кріпився до велосипеда, дзвоник, ліхтар і спеціальний костюм-уніформу. Керувати велосипедом можна було з 12 років. Заборонялося їздити тротуарами, бульварами, пішохідними доріжками, скверами. Кожен велосипедист на початку сезону, що починався з 1 травня, мав сплатити до міської каси грошовий внесок – 1 карбованець 50 копійок – за право їздити містом й отримати номер. Грошовий збір почав діяти з 1901 року. Збираючи гроші, влада міста не дуже турбувалася про облаштування інфраструктури для велосипедистів. За порушення правил здебільшого передбачалися адміністративні покарання – штрафи», – в коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив Максим Блакитний, кандидат історичних наук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині виявили новий випадок сказу

За його словами, в місті продавали переважно англійські, американські та німецькі велосипеди. Вони були чоловічі, жіночі, дитячі й спортивні. Коштували двоколісні від 130 до 300 карбованців. До речі, тоді людей, які купували велосипеди, безкоштовно навчали на них їздити. Заможні чернігівці та люди середнього достатку могли собі дозволити велосипед.

Натомість автівок було дуже небагато, бо дозволити собі автівку могли дуже-дуже заможні люди. Наприклад, у 1914 році в місті налічувалося всього 14 автівок.

Водночас тоді розмірковували, щоб пустити трамвай у Чернігові (проєкт відхилили у 1900 р., оскільки це було фінансово затратно). І окрім того, чернігівські вулиці були переважно вузькими.

Ірина Осташко

Фото надані Максимом Блакитним

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

ЧEline

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини