У Брюсселі під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО та в ході засідання Ради Україна-НАТО відбулася змістовна розмова щодо зміцнення протиповітряної оборони України та захисту ключових об’єктів енергетичної інфраструктури від російських ракетних ударів.
Про це у брюссельській штаб-квартирі Альянсу під час зустрічі із журналістами сказав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«На порядку денному була ситуація на полі бою в Україні та посилення ракетних ударів російського агресора по енергетичній інфраструктурі. Це буда змістовна й предметна розмова. На виконання розпоряджень Президента України зараз зусилля дипломатичної служби спрямовані на посилення повітряного щита України, особливо захисту певних стратегічних об’єктів, які мають особливе значення для нашої енергетичної системи», – сказав український урядовець.
Міністр зазначив, що надав партнерам детальну інформацію про наслідки таких російських ударів, зокрема про небезпечні атаки Росії проти підстанцій та інших об’єктів, які є частиною інфраструктури атомної енергетики.
«Це велика небезпека й великий ризик, і не лише для нашої країни. Тут відстані не допоможуть. Атакуючи ці об’єкти, Росія провокує великий ризик ядерного інциденту з глобальними наслідками. Тому наш запит був чітким і зрозумілим – надати додатково 20 систем для захисту таких конкретних об’єктів. Я говорю зараз про системи NASAMS, IRIS-T та HAWK». – зазначив Сибіга.
Він зауважив, що українська сторона вже передала відповідний список такого обладнання країнам, у яких є ці протиповітряні системи. Вчора, під час роботи Ради Україна-НАТО, її учасники розглянули можливості, як дуже швидко – адже час у цьому відіграє вирішальне значення – вже до кінця року поставити в Україну ці системи для захисту конкретних об’єктів. Всю необхідну додаткову інформацію у цьому зв’язку Україна невдовзі передасть партнерам по Альянсу.
«Я вдячний Марку Рютте, генеральному секретарю, який під час ведення зустрічі сфокусував на цьому значну частину нашого обговорення. Сподіваємося, що ці рішення будуть ухвалені, і чекаємо на них», – додав міністр закордонних справ України.
Як повідомлялося, у Брюсселі завершилася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. Вчора, 3-го грудня, в штаб-квартирі Альянсу у форматі робочої вечері відбулося засідання Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.