-0.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Українські політики, які втекли за кордон
(apostrophe.ua)

Найпопулярніші

Ще в травні міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю виданню РБК-Україна заявляв, що має бути закон, який встановив би покарання для тих чоловіків, які незаконно виїхали. Втім, жодних практичних кроків після гучних заяв не послідувало. А до армії втікачів доєдналися нові представники українського істеблішменту.

З початком широкомасштабного вторгнення в Україні запроваджені суворі обмеження на перетин кордону чоловіків призовного віку від 18 до 60 років. Таким чином держава намагається контролювати мобілізаційний ресурс. З порушниками та організаторами схем незаконного перетину ведеться постійна боротьба, про що регулярно сповіщають Держприкордонслужба та правоохоронні органи. Але спокуса убезпечити своє життя притаманна не лише пересічним громадянам. Протягом останніх років суспільство неодноразово збурювали факи переправки за кордон осіб, які роками виступали від імені держави. Найрезонансніші кейси ми зібрали в цій статті.

Петро Симоненко

Незмінний вождь українських комуністів покинув Україну ще на самому початку вторгнення – в березні 2022 року. При цьому, якщо більшість бігла в західному напрямку, він попрямував на північний схід. За даними СБУ, щоб вивезти Симоненка з його родиною із захопленого на той час селища Березівка Макарівського району, кремль розпорядився відправити туди цілий загін спецназу.

Після прибуття російських спецпризначенців екснардеп особисто їх зустрічав, а потім «розквартирував» у власному будинку. Потім з 4 до 8 березня 2022 року окупаційний спецпідрозділ здійснив «супровід» Симоненка та його близьких через ворожі блокпости на територію білорусі.

Звідти він переїхав до росії, де його призначили заступником голови Центрального комітету міжнародного комуністичного об’єднання «Союз комуністичних партій – комуністичної партії радянського союзу». В рф Симоненко розпочав публічну кампанію на підтримку агресивної політики москви.

У жовтні 2022 року він взяв участь у так званій «22-й «Міжнародній зустрічі комуністичних та робітничих партій», яка проходила у місті Гавана на Кубі. 21 – 22 квітня 2023 року екснардеп взяв участь у з’їзді «антифашистського форуму», який відбувся у мінську. Там він висловлювався за продовження війни проти України та виправдовував кремлівські наративи щодо застосування тактичної ядерної зброї рф. На підставі зібраних доказів Симоненку повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.

Олексій Арестович

Колишній голос Банкової виїхав з України в вересні 2023 року, заявивши, що йому «доведеться побути опозиційним політиком у вигнанні». Рис скандальності його втечі додали обставини – в ЗМІ активно поширювалася інформація про те, що підставою для виїзду став лист Головного управління розвідки МО. В самому ГУРі цю версію назвали фейком і спростували.

Сам політик, і, що важливо – офіцер резерву першої черги, деталі перетину кордону досі не розкриває, посилаючись на «державну таємницю». Проте відомо, що він цілком комфортно почуває себе в США. Періодично хизується своєю квартирою в престижному районі Нью-Йорка, неподалік Central Park, де живе з дружиною та сином. «Я вже в НАТО! І в мене, на мою думку, все дуже непогано! Світло, тепло, москіти не кусають! Зараз на океан піду купатися», – не втомлюється вголос радіти Арестович.

При цьому винними намагається робити саме українців, які лишилися на Батьківщині. «На цьому наші відносини суспільно-політичні з вами закінчилися! Можете послухати мене на YouTube-каналі або приходити на семінари! Більше я вас знати не знаю і бачити не бажаю», – заявив Арестович в етері відеоблогу з Миколою Фельдманом.

Сергій Макогон

Колишній керівник всієї газотранспортної системи України не настільки відомий загалу як Арестович, але за ступенем цинічності цілком може з ним конкурувати. 16 вересня 2022 наглядова рада «Магістральних газопроводів України» звільнила Макогона з посади генерального директора підприємства. Як повідомив у своєму телеграм-каналі військовий Збройних сил України і політолог Кирило Сазонов, в той самий день Макогон підписав наказ №888К про своє термінове відрядження до Братислави та Відня. І вже 18 вересня перетнув кордон через пункт пропуску Малі Семенівці. За даними Сазонова, з «відрядження» Макогон в Україну так і не повернувся, а попрямував до Канади, де і мешкає з сім’єю.

Якщо видумаєте, що Макогону соромно і він ховає від людей очі, то помиляєтесь. В соціальних мережах він активно викриває помилки влади в сфері енергетики. І, принагідно, через адвокатів намагається стягнути з України 10,5 млн. грн недоотриманої премії. Яку, за даними Кирила Сазонова, він сам собі виписав за кілька місяців до втечі.

ОНОВЛЕНО

Зранку 4 грудня 2024 року Макогон особисто звернувся до редакції «Апострофа» та спростував інформацію, що сам собі виписував премію і що перебуває в Канаді.

«Я ніякої премії сам собі не виписував. В Канаді не перебуваю», — зазначив Макогон.

При цьому він не вказав, а де ж саме наразі перебуває.

Андрій Одарченко

Мабуть, найяскравіший з плеяди депутатів-втікачів Верховної Ради нинішнього скликання. Його звинувачують в тому , що начебто намагався підкупити голову Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма. Нардеп хотів, щоб з фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділили кошти на ремонт будівель університету, в якому він обіймав посаду ректора. За 8% «відкату». Про те, що Найем в минулому відомий журналіст-антикорупціонер Одарченко чи то не знав, чи то не зважив. Тож наслідком спроби стала гучна кримінальна справа.

В вересні 2024 року, не пошкодувавши внесених 15 млн. грн. застави, Одарченко незаконно перетнув кордон з Румунією. Після він цього звернувся до державних органів Румунії з заявою про отримання притулку. Вищий антикорупційний суд України оголосив депутата у державний та міжнародний розшук, а парламент виключив його зі складу профільного комітету.

Кирило Шевченко

Колишній голова Національного банку Кирило Шевченко теж призовного віку. Але він зміг виїхати до Австрії. Причиною втечі послужила кримінальна справа по якій Шевченка підозрюють у розтраті коштів Укргазбанку. 28 жовтня 2022 року старший детектив НАБУ виніс постанову про оголошення підозрюваного у міжнародний розшук, а Вищий антикорупційний суд заочно арештував Шевченка.

Дмитро Сенниченко

Ексглаву Фонду держмайна підозрюють в організації схеми із заволодіння понад 10 млрд грн Одеського припортового заводу та Об’єднаної гірничо-хімічної компанії. Але заарештувати Сенниченка правоохорнцям вдалось тільки заочно. Колишній чиновник втік за кордон. Ймовірно він перебуває в Іспанії, оскільки зареєстрував там компанію Newform Lab. Сенниченка оголошено в міжнародний розшук.

Апостроф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини