Міністерство оборони видало наказ №687, завдяки якому 12 паперових журналів обліку особового складу замінюються одним журналом. Його можна вести в електронному форматі.
Це зменшить бюрократичне навантаження на військових, пояснюють у відомстві.
За словами заступниці міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, такі зміни дозволяють поступово депаперизувати армію.
“Чимало військових зможуть заощадити свій час як на ведення обліку особового складу, так і на швидке внесення актуальної інформації та виправлення помилок. Виступаємо за ефективну службу народові України, а не паперам”, – прокоментувала посадовиця.
Електронний журнал можна буде вести винятково на комп’ютері для службового користування. У програмі буде кілька вкладок, що замінять собою зміст таких журналів та книг, що велися на папері:
- Іменний список особового складу;
- Книга обліку особового складу;
- Іменний список для проведення вечірньої повірки;
- Книга штатно-посадового обліку особового складу;
- Книга алфавітного обліку особового складу;
- Книга алфавітного обліку офіцерів, осіб рядового, сержантського і старшинського складу;
- Книга обліку тимчасово відсутнього і тимчасово прибулого до військової частини особового складу;
- Книга обліку вибулого та прибулого особового складу;
- Добова відомість;
- Журнал контролю за станом обліку особового складу;
- Книга штатно-посадового обліку офіцерів, осіб рядового, сержантського і старшинського складу;
- Добова відомість військової частини на особливий період.
Водночас буде й перехідний період з паперових журналів на електронний для тих, хто не має технічної можливості зробити це одразу. І триватиме до 1 вересня 2025 року.
Слід додати, що Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я запустили реформу військово-лікарських комісій, яка дає можливість проходити медичний огляд у будь-якому цивільному закладі охорони здоров’я за власним вибором.