Понад вісім тисяч військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, станом на даний час вже повернулися на службу, повідомив начальник відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора Саіян Сєвак.
В ОГП нагадали, що для звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовці, які під час дії воєнного стану вперше самовільно залишили місце служби або вчинили дезертирство, до 1 січня 2025 року мають добровільно повернутися на військову службу.
«Станом на теперішній час понад вісім тисяч військовослужбовців добровільно звернулися і повернулося на військову службу. З них, якщо розмежувати: понад п’ять тисяч військовослужбовців повернули в порядку закону звільнення від кримінальної відповідальності і понад три тисячі по другому закону», – цитує слова Сєвака в ефірі «Суспільного» пресслужба ОГП.
У серпні парламент України схвалив закон, яким пропонується не карати за перше самовільне залишення військової частини (СЗЧ) чи дезертирство, якщо військовий сам повернувся і командир дозволить продовжити службу.
А 29 листопада набув чинності закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертував. Він передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини, але згодом добровільно прибули до місця проходження служби, дія контракту продовжується. Поновлюються також грошові виплати.
У Державному бюро розслідувань заявили, що військовослужбовців, які добровільно повернуться на службу до 1 січня 2025 року, поновлять з усіма соціальними гарантіями.
Читайте також: СЗЧ: чому військовослужбовці кидають армію і як вирішити проблему?