3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Прикарпатський національний університет змінить назву
(galka.if.ua)

Найпопулярніші

В.о. ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда розповів “Галці” про плани щодо перейменування університету на “Карпатський” та його наукову роль у регіоні.

Ренеймінг університету як відображення регіональної ідентичності

За словами Ігоря Цепенди, зміна назви університету є частиною річної програми ренеймінгу, мета якої — повернення до ролі закладу в Карпатському регіоні.

“Ми не хочемо залишатися лише в межах терміну “Прикарпаття”, який може вважатися елементом комунізації, адже він з’явився лише у 70-х роках”, — зазначив Цепенда.

 

“Ми на цій дорозі…Однозначно, що в основі буде Карпатський університет імені Василя Стефаника. Ми не Прикарпати, ми Карпати”, – наголосив в.о. ректора. 

Він пояснив, що назва “Прикарпаття” виникла для зменшення значення Галича та його історичної ролі в Галичині.

ФРАНКІВСЬКІ НОВИНИ НАЙОПЕРАТИВНІШЕ У ТЕЛЕГРАМ, ПІДПИСУЙТЕСЯ ТУТ

“Галичина не вписувалася в радянські імперські ідеї, з точки зору Галицько-Волинської держави та Данила Галицького”, — додав він.

Ігор Цепенда підкреслив, що університет вже став лідером у Карпатському регіоні. За ініціативою закладу створено колегіум “Карпатикум”, до якого увійшли університети з Румунії, Чехії, Словаччини та Польщі. Штаб-квартира організації розташована в Міжнародному науковому центрі-обсерваторії на горі Піп Іван.

“Це дозволяє нам розширити вплив у регіоні. Якщо дивитися з москви, ми “перед Карпатами”, а з Брюсселя — “за Карпатами”. Це відображає стереотипи, які досі існують”, — наголосив ректор.

Науковий потенціал Карпат

Цепенда також звернув увагу на наукову унікальність Карпат.

“Це геологічний та екологічний регіон, цікавий для всієї Європи. Карпати та Альпи мають спільну історію — обидва утворені приблизно 25 мільйонів років тому”, — зазначив він.

Окрім геології, університет зосереджується на екології та астрономії. Міжнародний центр-обсерваторія на горі Піп Іван розташований у місці з найменшим світловим шумом, що є ідеальним для астрономічних досліджень.

“У світі створюють парки темного неба, адже світловий шум впливає на людей, тварин і рослини. Карпати залишаються природним заповідником, де зберігається унікальна тиша й темрява”, — підсумував Цепенда.

Університет планує й надалі зміцнювати свої позиції в Карпатському регіоні, сприяючи його науковому, екологічному та культурному розвитку.

Читайте також: Студенти ПНУ на благодійному концерті зібрали 18 тисяч гривень для військових (ФОТО)





Galka.if.ua

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини