Федеральний Верховний суд Швейцарії постановив, що батьки не повинні надавати згоду на зміну статі 16-річного підлітка в реєстрі актів цивільного стану.
Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє Swissinfo.
Справа, яку розглядав суд, стосувалася подружжя та їхньої доньки, яка народилась у 2007 році.
У листопаді 2023-го орган захисту дітей попросив батьків передати документи, що посвідчують особу їхньої доньки, опікуну, аби можна було змінити її юридичну стать – тобто позначення статі в документах – та імʼя.
Реклама:
Відповідна процедура передбачена змінами до швейцарського Цивільного кодексу, які набули чинності у 2022 році та поширюються на людей, які досягли 16-річного віку і є дієздатними (раніше для цього потрібно було обовʼязкове рішення суду).
Батьки оскаржували рішення дочки, оскільки вважають, що її дієздатність мав би визначити досвідчений психіатр, який спеціалізується на гендерних питаннях, а не державний службовець.
Швейцарський Федеральний Верховний суд ухвалив, що згода батьків для зміни запису про стать у реєстрі актів цивільного стану не потрібна.
Там наголосили, що законодавці, які ухвалювали відповідні зміни, також виключили необхідність батьківської згоди й встановили віковий ценз на рівні мінімум 16 років.
Крім того, йдеться в рішенні суду, зміна юридичної статі не передбачає хірургічного втручання та може бути скасована.
Швейцарія не єдина, де була спрощена зміна статі в документах. У квітні парламент Німеччини схвалив так званий закон про самовизначення, який суттєво спрощує процедуру юридичної зміни статі.
Минулого року Фінляндія дозволила трансгендерним людям змінювати юридичну стать за власним бажанням і без проходження стерилізації.
Підписуйся на “Європейську правду”!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.