Таке переконання висловив у коментарі Укрінформу експосол США в Україні, нині співробітник Стенфордського центру міжнародної безпеки та співпраці Стівен Пайфер.
«Важко сказати, який підхід матиме адміністрація Трампа до України. Різні кандидати на посади (в новій адміністрації – ред.), як здається, мають різні погляди, а сам новообраний президент непередбачуваний», – зауважив експерт.
Водночас він підкреслив, що існує кілька речей, які викликають занепокоєння в цьому контексті.
«По-перше, Трамп сказав, що міг би розв’язати російсько-українську війну за 24 години. Це свідчить про те, що він не розуміє складності війни чи того, наскільки глибоко зав’язли сторони»,- зазначив колишній посол.
По-друге, за його словами, Дональд Трамп зберігає незрозумілу прихильність до Володимира Путіна й протягом останніх двох років взагалі виступав проти допомоги Україні з боку США.
По-третє, ідеї деяких людей, наближених до новообраного президента, схиляються до того, щоб Україна пішла на певні територіальні поступки та відмовитися від членства в НАТО, отримавши натомість нечіткі гарантії безпеки.
«Я не впевнений, що такий підхід буде дуже привабливим для Києва», – підкреслив Пайфер.
Він зазначив, що на практиці адміністрація Трампа може припинити допомогу Україні, і це, вочевидь, ускладнить її захист та збільшить шанси Путіна на перемогу. Втім, це ще не означатиме припинення війни.
За його словами, українці віддані тому, щоби захищати свою землю та не погодяться віддати частину територій, бо це також означатиме віддати під гніт Росії людей, які там живуть. Тож у такий спосіб нова адміністрація США «не зможе примусити (Україну – ред.) до переговорів чи врегулювання», зауважив експерт.
«Рішення щодо переговорів і кінцевого врегулювання остаточно прийматимуться в Києві»,- наголосив Пайфер.
Як повідомляв Укрінформ, чинний глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен запевнив, що нинішня адміністрація докладає всіх зусиль, щоб передати новій команді найсильніші позиції в питанні України та на інших напрямах зовнішньої політики.