Міністерство закордонних справ України висловлює солідарність із Румунією на тлі безпрецедентної гібридної атаки Росії проти румунської демократії, про яку свідчать розсекречені цього тижня румунською владою дані.
Про це повідомляється на сайті українського МЗС, передає Укрінформ.
«Зухвале втручання Росії у внутрішні справи Румунії є спробою позбавити румунський народ конституційного права на вільне волевиявлення. Це черговий епізод ширшої гібридної агресії Росії проти Європи та решти вільного світу, яка вже виявлялася останнім часом в активних російських зусиллях з розхитування ситуації в Грузії, Молдові та низці інших країн», – йдеться у заяві МЗС України.
У відомстві наголосили, що втручання Росії у внутрішні справи Румунії підтверджує попередні заяви МЗС України про те, що агресивні плани Кремля виходять далеко за межі України та поширюються, зокрема, на країни ЄС і НАТО.
«Відповідь на такі російські загрози має бути спільною та рішучою, зокрема максимальна підтримка України в протидії російській агресії заради збереження стабільності в Європі та світі», – йдеться у заяві.
У МЗС підкреслили, що Румунія – важливий сусід та надійний партнер України.
«Країна, яка твердо підтримує боротьбу України проти російської агресії та надає вагому підтримку. Наша солідарність з румунським народом залишається непохитною. Щиро сподіваємося, що в ході подальшого електорального процесу громадяни Румунії матимуть змогу реалізувати своє виборче право без іноземних втручань», – додали у відомстві.
Як повідомляв Укрінформ, 6 грудня Конституційний суд Румунії анулював результати першого туру президентських виборів у країні, через кілька днів після звинувачень у тому, що Росія проводила скоординовану онлайн-кампанію для просування ультраправого кандидата, який переміг у першому турі.
25 листопада у Румунії підрахували 99,9% голосів виборців на президентських виборах – у другий тур тоді пройшли Калін Георгеску і Єлена Ласконі. Маловідомий досі політик Георгеску отримав 23%. Він є затятим критиком НАТО, членом якого є Румунія. Зокрема він заявляв, що Північноатлантичний альянс не захистить жодного зі своїх членів, якщо на них нападе Росія.
У документах, розсекречених у середу Вищою радою безпеки Румунії, йдеться про те, що країна стала мішенню «агресивних гібридних російських атак» під час нещодавніх виборів президента.