Президент України Володимир Зеленський заявив, що війну не можна закінчити «просто папірцем», тому саме про мир завдяки силі Київ говорить з усіма своїми партнерами.
«Це (війну) не закінчити просто папірцем і кількома підписами. А припинений вогонь без гарантій може бути розпалений знову в будь-який момент, як Путін це вже робив. Щоб гарантувати, що втрат українців і українок більше не буде, треба гарантувати надійність миру й не заплющувати очі на окупацію», – написав він у телеграмі.
Читайте також: Зеленський озвучив дані про втрати України від лютого 2022 року
За його словами, Путіна можна зупинити тільки силою – силою лідерів світу.
«Розраховуємо на Америку та увесь світ для зупинки Путіна. Єдине, чого він боїться, – це Америка та єдність світу. Саме про мир завдяки силі ми говоримо з усіма нашими партнерами – про реальний мир і про кроки та гарантії, які для цього потрібні людям і державі, на яку напала Росія. Війна не має бути безкінечною, тільки мир має бути постійним та надійним», – додав президент.
Цьому передувала заява новообраного президента США Дональда Трампа, який закликав до «негайного припинення вогню» в Україні. Він також наголосив на необхідності початку переговорів щодо війни. Трамп стверджує, що президент Володимир Зеленський та Україна нібито готові до укладання угоди для припинення війни.
7 грудня у Парижі відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського, його французького колеги Емманюеля Макрон та Дональда Трампа.
Після зустрічі Зеленський заявив, що Трамп «налаштований рішуче».
«Ми всі хочемо завершити цю війну якнайшвидше та справедливо. Домовилися працювати далі. Мир завдяки силі можливий!», – написав він у телеграмі.
Читайте також: Reuters: усі пропозиції до мирного плану Трампа передбачають відмову від членства України в НАТО
Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що українській армії бракує сил для звільнення деяких тимчасово окупованих Росією територій і треба шукати дипломатичні рішення. А перед цим в розмові з Sky News він допустив закінчення гарячої фази війни за умови, що контрольована урядом частина української території буде взята під парасольку НАТО, що дасть змогу йому пізніше домовитися про повернення окупованих територій «дипломатичним шляхом».
Ці слова президента України відрізняються від попередніх заяв української влади, у яких йшлося про те, що жодних дипломатичних вирішень не буде без повернення на кордони 1991 року.
Читайте також: Лавров і Карлсон. Підготовка до переговорів чи черговий набір російських ультиматумів для США і НАТО
Натомість міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров днями заявив, що мир в Україні можливий лише у випадку відмови від членства в НАТО і втрати Україною частини територій.