На Курщині в зоні відповідальності 80-ї Галицької окремої десантно-штурмової бригади за чотири місяці знищено близько 3 тисяч російських військових та понад 150 взято в полон. Станом на сьогодні українським захисникам вдається утримувати позиції, які зайняли раніше.
Як передає Укрінформ, про це в телеефірі повідомив старший офіцер відділення комунікації 80-ї Галицької окремої десантно-штурмової бригади Петро Гайдащук.
«Вже маємо рівно чотири місяці продовження Курської операції. 80 десантно-штурмова Галицька бригада разом з іншими підрозділами Сил оборони, починаючи з 6 серпня, прорвали лінію оборони противника на Курщині, нам вдалось просунутись на значну територію, взяти під контроль значну кількість населених пунктів. За чотири місяці нам вдалося знищити близько трьох тисяч особового складу противника і більше півтори сотні взяти в полон, поповнивши наш обмінний фонд, і ці цифри збільшуються. Зараз ми утримуємо зайняті позиції, противник намагається їх відновити, намагається штурмувати безрезультатно позиції наших десантників, використовує артилерію, бронетехніку, дрони і практично всі потужні свої військові частини підрозділи, які він стягнув з інших ділянок фронту, щоб штурмувати наші позиції на Курщині», – повідомив Гайдащук, додавши, що українським захисникам вдається утримувати позиції, які зайняли раніше.
Відповідаючи на питання, чи спостерігається застосування на Курщині північнокорейських військових, він зазначив, що не доводилось з ними стикатись.
«Ми чули про їхнє появлення, але їх немає, ми їх не зустрічали і в бою з ними не стикалися. Натомість ми стикаємося в бою з російською піхотою, мотострілецькими підрозділами, десантно-штурмовими підрозділами та підрозділами морської піхоти. Це все російські підрозділи, де північнокорейців немає», – повідомив речник.
Коментуючи питання про взаємодію з місцевим населенням Курської області, Гайдащук розповів, що Сили оборони забезпечують гуманітарною допомогою всіх, хто залишився та не виїхав.
«Багато хто з цивільних залишився. Переважно це люди старшого віку, які не мали змоги виїхати. Люди, які мали транспорт і хотіли виїхати, вони це зробили в перші дні операції. Проте люди, які там залишились, їм надається всебічна гуманітарна допомога. Наші люди поводяться з цими людьми дуже чемно і відповідно цивільне населення теж ставить добре до наших військовослужбовців», – розповів речник.
Він також зауважив, що багато цивільних людей на Курщині знають українську мову і спілкуються нею.
Як повідомляв Укрінформ, бійці 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України 6 серпня захопили у полон понад 50 російських військових у Курській області.